Modne sposoby na wykończenie ścian w łazience i kuchni

Ściany w łazience i w kuchni w tak zwanej strefie mokrej muszą być wykończone w odpowiedni sposób. Dzięki temu nie pojawia się pleśń i wszystko wygląda bardzo schludnie i elegancko. To zatem konieczność podyktowana nie tylko względami estetycznymi, ale też tymi praktycznymi. Przez lata najbardziej popularna była glazura, ale ostatnio pojawiły się też ciekawe nowości godne uwagi. Poniżej kilka słów na ten temat.

Piękna mozaika z kamienia, czyli sposób na wykończenie ścian

Klasyczna glazura wciąż jest popularna i świetnie sprawdza się w wielu domach, ale warto zwrócić swoją uwagę na pewne nowości, takie jak na przykład mozaika kamienna https://www.ekspercilazienek.pl/mozaiki-kamienne. Najczęściej jest ona inspirowana naturalnym kamieniem, jakim jest marmur, na szczęście jej cena jest zdecydowanie niższa niż w przypadku produktów z marmuru. Dzięki temu ta mozaika może zdobić ściany w kuchni czy w łazience w każdym przeciętnym domu. Niektóre ze wzorów układane są w klasyczną jodełkę, która z języka francuskiego nazywana jest wzorem chevron. To nazwa często pojawia się w polskich sklepach, dlatego też warto wiedzieć, co tak naprawdę oznacza. Inne piękne wzory to arabeska albo mozaika w kształcie plastrów miodu. Ułożona na ścianie prezentuje się po prostu fantastycznie i zawsze dodaje klasy każdemu wnętrzu. Dobrze zostawić ją z prostymi meblami wykonanymi z drewna lub płyty MDF na wysoki połysk.

Inne sposoby na wykończenie ścian w strefie mokrej

Architekci wnętrz często doradzają też inne dobre sposoby na wykończenie ścian mokrej strefie w kuchni i w łazience. Pierwsza opcja to chociażby tapeta wodoodporna. Prezentuje się naprawdę doskonale i pozwala na więcej eksperymentów z wystrojem. W końcu na tapecie można drukować praktycznie wszystko i stworzyć dzięki temu dodatek zawsze zgodne z najnowszymi trendami we wzornictwie. Marzenie o elementach zwierzęcych to kwiatowych w kuchni albo łazience uda się spełnić po zakupieniu już jednej rolki. Inną dobrą opcją jest też farba wodoodporna, która świetnie będzie wyglądała na przykład w łazience.