Jak wybrać tapetę dla dziecka?

Zarówno rodzice, jak i dzieci pragną, aby ich pokój był wyjątkowy. Pełen kolorów i życia. Jednym ze sposobów, aby osiągnąć ten efekt jest położone na ścianie w pokoju dziecięcym efektownej tapety lub fototapety. Niemniej jednak należy mieć na uwadze, że do nie każda tapeta spełni swoje zadanie w pokoju dziecka. Jaki rodzaj powinniśmy wybrać?

Odpowiedni materiał

Pierwszą i kluczową kwestią jest dobór odpowiedniego materiału. Przede wszystkim tapety dla dzieci nie mogą być wykonane z papieru. Wynika to z właściwości tego materiału oraz dziecięcych tendencji do ubrudzenia lub zniszczenia ściany (często nieintencjonalnie). Zakładając efektowną, ale jednak najtańszą tapetę papierową możemy być pewni, iż nie przetrwa ona dłużej niż kilka tygodni. Wynika to z kilku czynników.

Tapeta dla dziecka nie może być wykonana z papieru, gdyż materiał ten nie posiada żadnej odporności na uderzenia mechaniczne. Ponadto w przypadku zabrudzenia, do którego prędzej lub później dojdzie nie ma możliwości wyczyszczenia tapety. W wyniku kontaktu z wilgocią, czy też w rezultacie próby wyczyszczenia zabrudzenia na sucho dojdzie do uszkodzenia zewnętrznej warstwy papieru.

Nawet przy założeniu, że dziecko z pewnością nie zabrudzi tapety musimy pamiętać, że papier z czasem utraci głębie koloru w wyniku kontaktu z promieniami słonecznymi. Jako że wszyscy chcemy, żeby pokój dziecka był dobrze oświetlony nie możemy zdecydować się na papierową wersję tapety. W takim miejscu najlepiej sprawdzi się tapeta winylowa lub z włókna szklanego.

Winylowa tapeta lub fototapeta

Jeżeli interesuje nas tapeta dziecięca, to być może warto pomyśleć o fototapecie. Możemy umieścić na niej dowolne zdjęcie o bardzo wysokiej rozdzielczości. Ponadto dziecko może samodzielnie wybrać obraz, który miałby widnieć na ścianie.

Tapeta, o której wyglądzie może zadecydować nasza pociecha to spełnienie dziecięcych marzeń. W takiej sytuacji nie będziemy musieli poszukiwać konkretnej tapety dla dziewczyny, czy też wersji dla chłopca, gdyż samo dziecko będzie mogło zdecydować.

Więcej: https://wallcolors.pl/69-tapety