Ekologiczna parownica Karcher

Czyszczenie parowe to jeden z najłatwiejszych i najbezpieczniejszych sposobów gruntownego czyszczenia samochodu, domu, biura i nie tylko. Parownica Karcher jest w stanie zwalczać najcięższe zabrudzenia, takie jak pleśń, plamy, a nawet plagi robaków. Nie potrzebujesz żadnych toksycznych i żrących chemikaliów do czyszczenia parą, ponieważ para jest wystarczająco mocna, aby sama pozbyć się całego brudu!

Co to jest czyszczenie parowe?

Czyszczenie parowe wykorzystuje parę wodną do czyszczenia, dezynfekcji lub odkażania oraz usuwania nagromadzonych plam. Myjki parowe idealnie nadają się do twardych powierzchni, takich jak płytki, fugi i podłogi lakierowane, a także do czyszczenia miękkich materiałów, takich jak tapicerka i dywany. Maszyny te wytwarzają wysokie temperatury, które zabijają grzyby, bakterie, pleśń i inne alergeny. Parownice Karcher podgrzewają wodę w bojlerze. Następnie kocioł przekształca ciecz w parę przed opuszczeniem maszyny przez dyszę. Zadaniem pary jest rozluźnienie brudu na twardych powierzchniach, jak również w miękkich włóknach, takich jak tapicerka i dywan, ułatwiając wycieranie lub odkurzanie brudu. Niektóre parownice do sprzątania Karcher działają z detergentami i roztworami czyszczącymi, podczas gdy inne zawierają odkurzacze.

Parownice Karcher – zalety

Zasadniczo możesz użyć pary do czyszczenia prawie każdej powierzchni. A ponieważ ta technika wymaga tylko użycia wody jako środka czyszczącego, zaoszczędzisz dużo pieniędzy na samych środkach czystości. Jak wspomniano powyżej, czyszczenie parowe eliminuje potrzebę stosowania silnych środków chemicznych do dezynfekcji każdej powierzchni w domu, czy pracy. A ponieważ nie będziesz używać chemikaliów do czyszczenia biura lub miejsca pracy, poprawisz również ogólny wygląd tego miejsca. Większość chemicznych środków czyszczących pozostawia smugi i plamy, przez co powierzchnie wyglądają na brudne i szare. Para pozostawia tylko lśniący połysk, więc użyj tej techniki czyszczenia, aby Twoja przestrzeń wyglądała nieskazitelnie. Ale to nie tylko lśniący wygląd, to czyszczenie bez chemikaliów pomaga również w utrzymaniu dobrego zdrowia.