Jakie knoty do świec są dzisiaj dostępne?

Elementem każdej świecy – zarówno tej proste, jak i tej bogato zdobionej – jest knot. To właśnie on pozwala nam na zapalenie świecy. Osoby, które chcą samodzielnie robić świece muszą zaopatrzyć się w różne akcesoria. Zalicza się do nich właśnie knoty do świec, które mogą być różne.

Z jakich materiałów robione są knoty do świec?

Dostępne w ofercie Topwosk są obecnie knoty do świec:

  • bawełniane;
  • z włókien konopi;
  • drewniane.

Przez wiele lat najchętniej wykorzystywane były knoty wykonane ze sztucznych materiałów. Niestety, w trakcie palenia wydobywał się z nich brzydki zapach, co sprawiało, że stosowanie takich świec w domach nie sprzyjało tworzeniu miłej atmosfery. Co więcej, podczas spalania uwalniały one toksyczne substancje. Stosowane dzisiaj knoty do świec z materiałów naturalnych są w pełni bezpieczne.

Jakie zalety mają drewniane knoty do świec?

Od pewnego czasu rośnie popularność knotów drewnianych. Ich ogromną zaletą jest to, że naprawdę świetnie się prezentują. Do tego dochodzi wyjątkowy dźwięk, który wydobywa się podczas ich spalania. Takie knoty trzaskają niczym drewno w kominku! Osoby, które zawsze marzyły o salonie z kominkiem, ale z różnych względów nie udało im się tego marzenia spełnić, mogą sięgnąć właśnie po drewniany knot.

knoty do świec wykonane z drewna

Czym charakteryzują się knoty do świec zrobione z bawełny i konopi?

Takie knoty bardzo dobrze się sprawdzają. Decydując się na nie, nie trzeba martwić się tym, że się złapią. Nie trzeba ich również przycinać, a podczas spalania nie wydzielają żadnego nieprzyjemnego zapachu. Tak naprawdę są bezwonne, co sprawia, że świetnie sprawdzają się w przypadku świec zapachowych. Ich bardzo dużą zaletą jest to, że spalają się naprawdę wolno. To oznacza, że są bardzo wydajne. Wybierając świecę z knotem bawełnianym lub zrobionym z włókien konopi, można mieć pewność, że posłuży ona naprawdę długo.