Domowe spa

Organizując łazienkę dobrze pomyśleć o odpoczynkowym aspekcie tego pomieszczenia. Solidna kąpiel pozwoli nam ukoić układ nerwowy. Jak to osiągnąć?

Odpowiednie światło

Kluczowe jest odpowiednie światło. To potrzebne by w łazience było jasno, ale dzięki zamontowaniu wielu źródeł światła będziemy mogli w razie potrzeby część oświetlenia wyłączyć. Stworzymy takim sposobem odpowiednie warunki do relaksu. Najlepiej postawić na żarówki dające ciepłe światło.

Moc zapachu

Ogromne znaczenie będą miały produkty zapachowe. Odpowiednia sól do kąpieli ułatwi nam relaks, jak również korzystnie wpłynie na naszą skórę. Jeśli jednak nie posiadamy wanny możemy niewielki ręcznik nasączyć olejkiem eterycznym i położyć na baterii prysznica, żeby pod wpływem ciepła uwalniał się aromat.

Naturalne dodatki

Zdecydujmy się na ekologiczne przedmioty. Tradycyjne ręczniki moglibyśmy wymienić na ręczniki bambusowe Podpierzyna. Cechują się one działaniami antybakteryjnymi. Często wybierane są w ośrodkach odnowy biologicznej, w związku z tym ręcznik bambusowy może zapewnić nam wrażenie luksusu. Decydując się na produkty myjące zwróćmy uwagę na skład. Najlepsze działanie mają te zawierające mało składników nieekologicznych.

Ukojenie dla zmysłów

Właściwą atmosferę wprowadzą świeczki. Możemy skorzystać z typowych podgrzewaczy lub zdecydować się na wersję zapachową. W tle możemy odtworzyć spokojną muzykę lub wyciszające odgłosy przyrody. Kieliszek szampana albo ulubiona lektura mogą być dopełnieniem takiej uspokajającej kąpieli.