Trudny wybór płytek łazienkowych

Wybór odpowiednich płytek do łazienki to nie lada wyzwanie dla większości osób. Rynek oferuje nam ogromny wybór pod kątem kolorów, wzorów i faktury. Im więcej opcji, tym trudniej jest się nam zdecydować.

Płytki jako główny element wystroju łazienek

Płytki to często główny element dekoracyjny tego pomieszczenia. To one nadają specyficzny styl łazience. Zastanawiając się nad ich wyborem, powinniśmy wziąć pod uwagę całą aranżację łazienki. Trzeba pamiętać o tym, że płytki łazienkowe Banyo.pl powinniśmy dopasować do wielkości naszego pomieszczenia, rodzaju użytych mebli, a także stylu całego wnętrza.

Kafelki dobiera się też w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać w tym pomieszczeniu. Jeżeli zależy nam na tym, by łazienka była przytulna, ale tez utrzymana w klasycznym stylu, najlepiej sprawdzi się terakota i glazura, które będą utrzymane w stonowanych barwach i wzorach. Warto wybrać takie, które nie znudzą się nam zbyt szybko. Idealne, więc będą te płytki, które występują w jak najbardziej naturalnych kolorach. Tu polecane są wszelkiego rodzaju ciepłe beże i brązy, a także odcienie szarości.

Tradycyjne płytki łazienkowe

Zwolennikom tradycyjnej białej glazury, zaleca się wybór płytek łazienkowych w niecodziennej formie. Świetnie sprawdzą się np. wąskie, prostokątne płytki. Ta forma płytek znakomicie sprawdza siew pomieszczeniach wąskich i tych o małych metrażu, bo płytki tego typu dodatkowo je powiększą.

W połączeniu z dużymi lustrami optycznie powiększą taką łazienkę. Wszelkiego rodzaju kontrastowe zestawienia np. białych kafelek z kolorowymi dekorami, są dobrą propozycją dla tych osób, które nie lubią nudy w pomieszczeniach. Z kolei kolorowa łazienka to niezwykle odważny pomysł, na który decydują się tylko nieliczni. Styl tez wymaga konsekwencji w realizacji i dużego wyczucia stylu, bo łatwo tu przesadzić. Ważne, by wybrać taki wzór płytek, który będzie motywem przewodnim w aranżacji całej łazienki.