Wanna czy prysznic – co warto wybrać?

Przy aranżacji łazienki bardzo wiele osób zastanawia się nad wyborem wanny albo prysznica. Oba rozwiązania mają oczywiście nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać.

Co wybrać?

Kabiny prysznicowe najczęściej wybierane są do stosunkowo niewielkich łazienek, gdzie z wiadomych przyczyn nie można pozwolić sobie na montaż klasycznej wanny. Prysznic umożliwia szybkie wzięcie kąpieli, a co najważniejsze można zaoszczędzić sporo wody. W większych łazienkach coraz częściej można spotkać wanny z parawanem, które pozwalają nie tylko na relaksującą kąpiel, ale również na szybki prysznic. Osoby, które mają dużo przestrzeni do zagospodarowania mogą oczywiście postawić na dwa rozwiązania. Oddzielna wanna i kabina prysznicowa jest optymalnym rozwiązaniem, ale niestety trzeba liczyć się z większym wydatkiem. Wybór konkretnego rozwiązania w dużym stopniu zależy także od indywidualnych preferencji konkretnej osoby.

Jaki syfon wybrać?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że bardzo ważną rolę odgrywa wybór odpowiedniego syfonu. Najlepszym wyborem są oczywiście syfony niewielkiej wysokości. Szczególną uwagę należy zwrócić przede wszystkim na obudowanie syfonu. Najlepszym wyborem są modele, które umożliwiają czyszczenie od góry, bez potrzeby demontażu.

Jaka pojemność wanny?

W przypadku wanny warto w Camero.pl zwrócić uwagę także na jej pojemność. Parametr ten zależy nie tylko od kształtu i wymiarów, ale również od głębokości. Osoby, które zwracają uwagę na zużycie wody powinny postawić na stosunkowo nieduże wanny prostokątne. Modele o owalnym kształcie jak powszechnie wiadomo zużywają zdecydowanie więcej wody.