Skuteczna dekoracja pomieszczenia z dywanami geometrycznymi

Dywany geometryczne to rodzaj tkaniny dekoracyjnej, która jest znana od setek lat. Tak naprawdę ten typ jest najbardziej pierwotny, a to znaczy, że jest on odporny na bieg czasu. Są one doskonałym uzupełnieniem każdej aranżacji – domowej, a także biurowej. Mnogość dostępnych wzorów sprawia, że wnętrza można dekorować kwiecistymi dywanikami, jak i klasycznymi wzorami. Wszystko zależy od naszych preferencji oraz pożądanego efektu.

Jak dekorować pomieszczenia wykorzystując dywan we wzory geometryczne?

Dekorowanie pomieszczenia przy wykorzystaniu dywanu we wzory geometryczne jest proste. Wystarczy dobrać wielkość tkaniny do rozmiaru pokoju, a także kształt (np. romb czy prostokąt).

Nowoczesne aranżacje biurowe często stawiają na minimalizm – w tej sytuacji warto wybierać dywany o mniejszej powtarzalności wzoru. W przypadku pomieszczeń, gdzie stawiamy na nowoczesność, warto zwrócić uwagę na dywan geometryczny w kształty trójwymiarowe nadające głębi i jeszcze większego poziomu abstrakcji.

Dywan geometryczny może pełnić funkcję skupiającą uwagę. Zabezpiecza on przy tym podłoże i zapobiega zużyciu paneli. Ich wyrafinowanie zapewnia, że każdy, kto wejdzie do pomieszczenia będzie skupiony właśnie na elementach znajdujących się na dywanie – w ten sposób można kreować dobre pierwsze wrażenie swoich gości.

Na co warto zwrócić uwagę kupując dywan geometryczny?

Wybierając dywan we wzory geometryczne kluczowy jest wzór. Warto zwrócić na liczbę linii, a także frekwencję powtarzania się wzoru. W niektórych kompozycjach wzory mogą się na siebie nakładać.

Istotnym aspektem jest rozmieszczenie figur geometrycznych i wzorów. Bardziej chaotyczne kompozycje lepiej zaprezentują się w miejscach, gdzie ważna jest dynamika np. przy stoliku kawowym. Spokojniejsze wzory lepiej umieszczać w sypialni, a także w centrum salonu, aby nadać atmosfery charakterystycznej dla wypoczynku.