Roleta dzień noc w kasecie – czy warto w nią zainwestować?

Jeśli jesteś w trakcie urządzania swojego mieszkania, czeka cię wybór odpowiednich osłon na okna. Już od kilku lat tryumfy popularności święcą nowoczesne rolety typu dzień i noc w kasecie. Jakie są ich największe zalety? Sprawdź!

Dlaczego roleta dzień i noc jest dobrym rozwiązaniem? 

Roletę dzień noc można łatwo rozpoznać po jej charakterystycznym wyglądzie. Dokładne kontrolowanie ilości światła wpadającego do pomieszczenia jest możliwe dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów materiału. Na tkaninie osłaniającej okno na przemian występują pasy zaciemniające i transparentne w dwóch warstwach. W sytuacji, gdy chcesz całkowicie odciąć dostęp promieni słonecznych do twojej sypialni czy salonu, możesz ułożyć pasy tak, by szczelnie zasłonić szybę. Jeśli natomiast chcesz wpuścić do pomieszczenia naturalne światło, umożliwią ci to przeźroczyste pasy z drobnej siateczki. Rolety występują w różnych rozmiarach i kolorach – zarówno jasnych, jak i ciemnych. Bez problemu znajdziesz wersję kolorystyczną, która pasuje do wystroju twojego mieszkania. Warto zaznaczyć, że rolety dzień i noc są nie tylko funkcjonalne, ale także atrakcyjne wizualnie. Odpowiednio dobrane mogą stanowić elegancką ozdobę okna. 

Roleta dzień noc w kasecie czy wolnowisząca? 

Rolety okienne mogą być montowane do ściany lub sufitu nad wnęką okienną lub zwijać się w specjalnej kasecie. Które rozwiązanie jest lepsze – roleta dzień noc w kasecie czy wolnowisząca? Wiele zależy od tego, jakie okna znajdują się w twoim mieszkaniu. Rolety klasyczne dedykowane są przede wszystkim do dużych okien lub tych o niestandardowych wymiarach. Z uwagi na to, że roleta przysłania całą wnęką, otwieranie i zamykanie okna jest nieco utrudnione. Natomiast roleta w kasecie montowana jest na ramie okiennej, dlatego nie wpływa negatywnie na komfort użytkowania okna. Niemniej należy pamiętać, że w pewnych okolicznościach jej montaż nie jest możliwy. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy wnęka okienna jest wyjątkowo ciasna. Rolety w kasecie są sprzedawane na wymiar, dlatego niestandardowy kształt okien może nastręczać trudności. Jednak w pozostałych wypadkach roleta w kasecie okazuje się strzałem w dziesiątkę.

Rolety okienne w kasecie – największe zalety

Dlaczego rolety okienne w kasecie cieszą się tak dużą popularnością w nowoczesnych mieszkaniach? Rozwiązanie to ma szereg zalet. Tkanina idealnie przylega do szyby, przez co prezentuje się wyjątkowo elegancko i jest mniej narażona na uszkodzenia. Specjalne prowadnice występujące opcjonalnie w tego typu roletach ograniczają fałdowanie się materiału i blokują prześwity po bokach. Montaż odbywa się za pomocą haczyków lub kleju, dlatego jest prosty i nieinwazyjny. Co więcej, rolety dzień noc w kasecie https://lestore.pl/sklep/rolety-dzien-i-noc/w-kasecie ograniczają zbieranie się kurzu i powstawanie nieestetycznych zabrudzeń na powierzchni tkaniny. Ich wymiary powinny być precyzyjnie dopasowane do kształtu i wielkości twoich okien. Ten typ osłony okiennej znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie okna są otwierane lub uchylane bardzo często. Dotyczy to również okien dachowych. Funkcjonalność i ozdobny wygląd tych rolet sprawia, że firanki i zasłony stają się zbędne.