Jak zainstalować baterię kuchenną?

Montaż jedno- lub dwuuchwytowej baterii na zlewie, lub blacie kuchennym powinien być szybki i łatwy. Wystarczy odłączyć dopływ wody i przykręcić armaturę; być może konieczne będzie także wykonanie otworów w blacie lub zlewie za pomocą otwornicy. Skorzystaj z naszego przewodnika, aby dowiedzieć się, jak wymienić baterię kuchenną.

Usunięcie starej baterii kuchennej

Aby zakręcić dopływ wody, należy zlokalizować zawór izolacyjny systemu zasilania rur. Można go znaleźć zamontowanego na wyjściach węży. Teraz obróć zawór tylko o jedną czwartą, aby wyłączyć wodę. Spróbuj uruchomić wodę, aby sprawdzić, czy prawidłowo ją wyłączyłeś. Jeśli twój system nie ma niezależnych zaworów izolacyjnych, wyłącz dopływ wody z głównego kurka. Gdy masz pewność, że nie ma krążącej wody, możesz przejść do następnego kroku. Teraz przychodzi czas na zdjęcie kranu. Zacznij od poluzowania nakrętki, która utrzymuje kran przymocowany do powierzchni. Chwyć kran i zabezpiecz go na miejscu. Upewnij się, że nie obraca się on podczas próby odkręcenia nakrętki. Chodzi o to, aby usunąć ją z kołka, dzięki czemu można odłączyć kran wraz z elastycznymi wężami. Zachowaj szczególną ostrożność podczas wyciągania wspomnianych węży, zwłaszcza jeśli są to węże ze stali nierdzewnej. Nie chcesz się skaleczyć na ostrej, spiczastej krawędzi. Po usunięciu wszystkiego poświęć czas na wyczyszczenie wszelkich paskudnych pozostałości lub osadów z otwartych połączeń rurowych pod zlewem.

Instalacja nowej baterii kuchennej

Przed przystąpieniem do montażu należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi nowego kranu kuchennego, aby nie tracić zbyt wiele czasu na rozgryzanie go w trakcie pracy. Na kombinacji mostu i indywidualnych kranów filarowych, użyj dobrej ilości uszczelniającej taśmy (owijając ją zgodnie z ruchem wskazówek zegara) na dolnych gwintach połączenia sieciowego. Po związaniu, przetnij taśmę i przejdź do wymiany baterii kuchennej. Postępując zgodnie z instrukcją, ostrożnie opuść przyłącza sieciowe do otworu w zlewie kuchennym. Jak już wspomnieliśmy, uważaj na ostre krawędzie w przypadku zlewozmywaków ze stali nierdzewnej i upewnij się, że wszystkie niezbędne kołki, podkładki, złącza kranowe i uszczelki są na miejscu do instalacji. Gdy bateria kuchenna jest już bezpiecznie osadzona, należy przeprowadzić końcową kontrolę, czy wszystko jest wyrównane i zamontowane zgodnie z instrukcją. Następnie można ręcznie umieścić nakrętkę zabezpieczającą z powrotem na miejscu, aż będzie ona bezpieczna i szczelna. Aby upewnić się, że jest ona mocno osadzona, należy użyć jednego z narzędzi do dokręcania. Dobrze jest, aby ktoś inny przytrzymał kran podczas dokręcania, aby uniemożliwić jego przemieszczanie się i zapewnić, że pozostanie on na swoim miejscu.