Ręcznik na plażę – obowiązkowy element wyposażenia każdego plażowicza

Wybierając się na plażę czy basen należy pamiętać o odpowiednim wyposażeniu. Do akcesoriów plażowych zalicza się najczęściej krem do opalania z filtrem, koc, parawan oraz ręcznik na plażę, niezwykle użyteczny w przypadku amatorów pływania.

Wybór ręcznika plażowego

Wiele osób zabiera ze sobą na plażę tradycyjny ręcznik kąpielowy, który dobrze wchłania wodę i zadowalająco sprawdza się podczas letnich wycieczek. Warto jednak wiedzieć, że wielu producentów oferuje specjalne ręczniki plażowe, często zawierające fantazyjne wzory, mające na celu umilić pobyt na plaży i przyciągnąć oko klienta. Tego typu ręczniki na plażę niewiele różnią się od klasycznych ręczników kąpielowych, dlatego przy ich wyborze należy kierować się przede wszystkim funkcjonalnymi parametrami, takimi jak grubość, chłonność i rozmiar.

Dlaczego ręcznik jest tak ważny?

Choć temperatura powietrza na plaży często jest dość wysoka, temperatura wody może być często nawet o kilkanaście stopni niższa. Jeśli dodać do tego wiatr, przesiadywanie na plaży bezpośrednio po wyjściu z wody wcale nie jest tak bezpieczne dla zdrowia. Nagła zmiana temperatury może bowiem doprowadzić do szybkiego przeziębienia, a choroba podczas urlopu dla nikogo nie jest przyjemna. Podobnie sprawa wygląda na basenie, choć woda zazwyczaj jest tam znacznie cieplejsza. Zawsze należy jednak pamiętać o tym, aby po wyjściu z wody dokładnie się osuszyć i dopiero po tym przejść do opalania.