Modne siedziska czyli fotel wiszący do pokoju

Fotel wiszący do pokoju to bardzo oryginalny oraz wygodny mebel, który nada wnętrzu nietuzinkowy wygląd. Na rynku dostępne są różne jego rodzaje. Od kul, kokonów, wolnostojących, po montowane do sufitu.

Fotel wiszący z sufitu – gdzie się sprawdzi?

Fotele wiszące z sufitu, to połączenie klastycznego fotela z hamakiem. Tego typu meble polecane są dla wszystkich tych, którzy chcieliby poczuć namiastkę własnego ogórku, ale nie mają możliwości montażu hamaka. Dużą zaletą tego fotela jest fakt, że możemy z niego korzystać, niezależnie od panującej na zewnątrz pogody. Możemy zamontować go, w każdym popieszczeniu, pod warunkiem, aby nie odbijał się od ścian. Dlatego warto zagospodarować pod niego określony kawałek pomieszczenia.

Z jakich materiałów jest zrobiony?

Fotele wiszące wykonane są z różnego rodzaju materiałów. Od wikliny, rattanu po tworzywa sztuczne. Warto zwrócić uwagę na te wykonane z technorattanu, ponieważ są odporne na wilgoć, promieniowanie, czy zmienne warunki pogodowe. Decydując się za zakup fotela wiszącego warto zwrócić uwagę na materiały konstrukcyjne. Te wykonane z metalu odporne są na rożnego rodzaju uszkodzenia i dlatego dużo lepiej zniosą próbę czasu.

Jaki jest koszt?

Cena uzależniona jest od jakości materiałów z jakich został wykonany fotel. Zwykle kwoty zaczynają się od kilku to kilkunastu set złotych.