Płytki heksagonalne – jak wykorzystać ten trend wnętrzarski?

Płytki w kształcie heksagonów to prawdziwy wnętrzarski hit. Dostępne w wielu rozmiarach i kolorach, są idealnym wykończeniem do kuchni czy łazienki. Ciekawy kształt przyciąga uwagę i nadaje wnętrzu stylowego charakteru. Płytki heksagonalne pasują właściwie do każdego mieszkania: wbrew pozorom komponują się nie tylko z estetyką nowoczesną, ale również z tą klasyczną czy minimalistyczną. Jak wybrać płytki heksagonalne, gdzie je kupić i jak ciekawie wykorzystać je do ozdoby mieszkania?

heksagonalne płytki dobre do każdego wnętrza

Jakie zalety mają płytki heksagonalne?

Skąd rosnąca popularność kafelek w kształcie heksagonów? Płytki przypominające plastry miodu cieszą się dużym zainteresowaniem z powodu oryginalnego kształtu. Heksagonalne płytki są efektowne, eleganckie i stylowe. Nawet w neutralnej barwie sprawiają, że pomieszczenie nabiera szyku i zapada w pamięć. To idealna opcja dla tych, którzy lubią proste rozwiązania, ale jednocześnie chcą, by ich kuchnia czy łazienka prezentowała się świeżo, nowocześnie i nieszablonowo.

W jakich wnętrzach wykorzystać płytki w kształcie heksagonu?

Heksagonalne płytki mają tę zaletę, że są bardzo uniwersalne. Pasują zarówno do kuchni, jak i do łazienki. Mogą pojawić się na podłodze lub na ścianie, obejmować całą powierzchnię lub jej fragment. Wystarczy jedna ściana w heksagony, żeby pomieszczenie zupełnie zmieniło charakter.

Płytki-heksagony odnajdą się zarówno w mieszkaniach klasycznych, gdzie pozwolą przełamać tradycyjne formy, jak i w pomieszczeniach nowoczesnych. Ich kształt świetnie współgra z innymi formami: prostokątami, kwadratami. Płytki są stylowe i eleganckie.

Gdzie kupić płytki heksagonalne?

Gdzie szukać płytek w kształcie plastrów miodu? Te oferują obecnie zarówno małe butiki, jak i duże markety budowlane. Płytki różnią się wielkością, kolorem oraz fakturą. Dają więc naprawdę wiele możliwości. W wersji gładkiej prezentują się bardzo nowocześnie i minimalistycznej. Wykończone nierówno nadadzą pomieszczeniom modnej stylistyki retro.