Lustro zdobi łazienkę i służy mieszkańcom

nowoczesne lustro łazienkowe

Trudno wyobrazić sobie łazienkę, w której brakuje lustra. Ono musi tam być. Mężczyznom przydaje się przy goleniu. Panie chętnie zerkną w zwierciadło poprawiając fryzurę lub makijaż. Rola, jaką w łazience odgrywa lustro jest ogromna. Warto więc poświęcić nieco uwagi i czasu na znalezienie tego idealnego.

Praktyczna dekoracja

Lustra często wykorzystywane są w celu optycznego powiększenia małych pomieszczeń. Warto o tym pamiętać i tę samą technikę zastosować w łazience o niewielkich wymiarach. tym bardziej, że lustra łazienkowe – https://www.ekspercilazienek.pl/lustra-lazienkowe mogą być ciekawym elementem dekoracyjnym, który jednocześnie ułatwi codzienne funkcjonowanie domowników. Warto więc powiesić zwierciadło na takiej wysokości, by każdy mógł przeglądać się w nim bez względu na to, jakiego jest wzrostu. Chodzi tu głównie o domowników, którzy z łazienki i lustra będą korzystać nawet po kilka razy w ciągu każdego dnia.

Żeby nie parowało

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym temperatura powietrza szybko się zmienia. Dodatkowo panuje tam wilgoć. W efekcie dochodzi do zaparowania lustra, co uniemożliwia skorzystanie ze zwierciadła. Warto więc zadbać o to, by zabezpieczyć je przed osadzaniem się pary podczas kąpieli.

Skuteczną bronią w walce z parą wodną są specjalne maty grzewcze, które można zainstalować pod lustrem. Na rynku dostępne są również preparaty, które nie tylko czyszczą lustra łazienkowe, ale też pokrywają je specjalną powłoką, na której nie osadza się para wodna.

Niebanalny montaż

Małe pomieszczenie nie oznacza, że nie ma w nim miejsca na fantazję. Szukając ciekawych i niebanalnych rozwiązań, warto wybrać lustro o prostych kształtach i różnych liniach, które w łazience powiesi się pod skosem. Da to ciekawy efekt dekoracyjny nawet w przypadku nudnego lustrzanego kwadratu lub prostokąta. Co ważne – lustra o prostym kształcie są z reguły tanie. Oznacza to, że mamy szansę udekorować łazienkę w niebanalny sposób i bez wydawania dużych kwot pieniężnych.