Na co zwrócić uwagę wybierając meble do domu?

Udając się do sklepu meblowego, należy najpierw dokonać pomiarów pomieszczenia, które ma być umeblowane nowymi meblami. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zdecydować, jak harmonijnie wkomponuje się w pomieszczenie i czy będzie wystarczająco wygodny do użytkowania w danej przestrzeni. Jeśli nie potrafisz samodzielnie podjąć decyzji, zawsze możesz poprosić projektanta lub konsultanta salonu o pomoc w wykonaniu projektu lub kolażu z rozmieszczeniem wybranych mebli w Twoim wnętrzu, na podstawie ich wymiarów.

Zacznij tworzyć nowe kreacje

Nie należy kupować mebli „na chybił trafił”, tylko dlatego, że podoba nam się ich wygląd. Każdy mebel, oprócz walorów estetycznych, powinien mieć również aspekt praktyczny. Jeśli masz wiele pięknych naczyń, przedmiotów kolekcjonerskich i innych ponadwymiarowych dekoracji, które chcesz wyeksponować dla swoich gości, to najlepszym rozwiązaniem będą meble w postaci gabloty ze szklanymi frontami i wbudowanym oświetleniem, które tworzy fascynujący blask na ekskluzywnych produktach.

Dekoracja przestrzeni mieszkalnej meblami

Jeśli chcesz ukryć osobiste przedmioty przed ciekawskimi spojrzeniami, musisz kupić szafki, szuflady i komody do przechowywania w salonie i jadalni. W tym przypadku należy również unikać otwartych półek i regałów. Ważne jest również zwrócenie uwagi na odległość między półkami, szerokość szuflad i ogólną głębokość mebla – wyobraź sobie, co dokładnie będzie tu przechowywane, zastanów się nad przeznaczeniem każdego przedmiotu.

meble do salonu

Sypialnia nie służy tylko do spania

Rozmiar łóżka wybranego do sypialni powinien umożliwiać swobodny dostęp z trzech stron. Najlepiej, aby była ona co najmniej tak szeroka jak szerokość szafki nocnej, co sprzyja oświetleniu otoczenia i pozwala na przechowywanie takich rzeczy, jak telefon, okulary, książka lub czasopismo, a w razie potrzeby także lekarstwa i szklanka wody. Im wyższa płyta czołowa, tym lepiej. Wysoki tapicerowany zagłówek pozwoli Ci wygodnie usiąść podczas oglądania filmu na dobranoc, czytania książki przed snem lub rozmowy w cztery oczy z ukochaną osobą.