Leżaki ogrodowe – jak wybrać najlepszy leżak do ogrodu?

Domek działkowy nie kojarzy się już tylko z ziemią i ciężką pracą – teraz to miejsce, w którym można się naprawdę zrelaksować. Na świeżym powietrzu można rozgościć się na leżaku – można go postawić na werandzie, w cieniu drzewa lub przy basenie. Cieszcie się świeżo zaparzoną herbatą, poczytajcie książkę lub po prostu porozmawiajcie ze sobą.

Jak wybrać leżak lub leżankę do domu lub domku letniskowego?

lezak do ogroduLeżak różni się od krzesła do opalania tym, że ma bardziej mobilną i kompaktową konstrukcję, w której można zmieniać pozycję ciała. Meble do domu i ogrodu powinny być solidne i odporne na deszcz, słońce i kurz. Leżaki i leżanki najczęściej wykonane są z plastiku, metalu, drewna, łodyg rattanu i bambusa. Najbardziej praktyczną opcją dla basenów są leżaki wykonane z tworzywa sztucznego, które nie ulegają wpływowi wilgoci.

Dobre leżaki ogrodowe można znaleźć również w ofertach internetowych, jak ta: https://focusgarden.pl/lezaki-ogrodowe-c-71_4.html oferta sklepu Focusgarden.

Na rynku dostępne są leżaki ogrodowe wykonane z różnych materiałów:

  • Leżaki ogrodowe z ramą stalową są niezawodne i trwałe. Podstawa jest tapicerowana wytrzymałymi materiałami, które są odporne na brud, wodę, przyjemne w dotyku i nie odkształcają się pod wpływem ciągłego wystawienia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
  • Leżaki ogrodowe ze sztucznego rattanu. To właśnie te stylowe, wiszące krzesła przyciągają wzrok. Stelaż tych leżaków również wykonany jest ze stali, a fantazyjny, podwieszany design uzupełnia miękki materac.
  • Spójrz również na leżaki rozkładane. Zaletą jest ich mobilność. Leżak wypoczynkowy można łatwo transportować – mieści się niemal w każdym bagażniku. Nawet w miejskim mieszkaniu można stworzyć „wiejską” atmosferę.

Leżaki ogrodowe posiadają dyskretny design co sprawia, że są naturalnym dodatkiem do każdego otoczenia – będą harmonijnie wyglądać np. na tle werandy lub altany w stylu prowansalskim, country, a nawet minimalistycznym.