Lampy w stylu industrialnym do minimalistycznych wnętrz

Styl industrialny stanowi obecnie jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Wykreowany w borykającej się z recesją Ameryce lat 50-tych, gdzie minimalizm był koniecznością, w dzisiejszych czasach stanowi symbol luksusu. Industrialny charakter dotyczy nie tylko ogólnego wyglądu mieszkania, ale również obejmuje poszczególne elementy wyposażenia, nie wyłączając lamp.

Minimalistyczne lampy – ważny element wyposażenia loftu

Industrialne lampy idealnie komponują się z surowymi wnętrzami, gdzie główne role grają cegła, szkło, metal oraz beton. Oświetlenie, które z nimi współgra cechuje się prostymi liniami oraz neutralną kolorystyką. Jest ono pozbawione wszelkich ozdobników, może poza nietypowymi żarówkami, np. o wydłużonym kształcie, z mocno widocznym żarnikiem lub przybierające formę diamentu. Lampy industrialne charakteryzują się minimalizmem, podobnie jak cały styl industrialny.

Oświetlenie rodem z fabryki

Industrialne lampy powinny wyglądać, jakby przed chwilą przybyły ze starej fabryki – metalowe lub aluminiowe w kolorze czarnym, miedzianym, czy też srebrnym sprawiają wrażenie ciężkich i solidnych. Ciekawy przykład industrialnego oświetlenia stanowią wiszące lampy, które składają się ze sznura lub kilku sznurów, na których umieszczono żarówki bez żadnych osłon. Lampy industrialne to również modele biurkowe: metalowe abażury, w kształcie tuby lub talerza, umieszczone na wysokim, cienkim stelażu.