Lamele na ścianę- hit nowoczesnych aranżacji

lamele na ścianie

Obrazy, plakaty czy metalowe dekoracje to elegancka ozdoba ścian w naszych mieszkaniach. Warto jednak poszukać rozwiązań, które są rzadziej spotykane i sprawią, że nasze mieszkanie stanie się niebanalne. Czym są lamele na ścianę i jak je wykorzystać?

Drewno na ścianie

Lamele na ścianie pojawiły się kilka lat temu. Nadal jednak jest to dekoracja, która rzadko gości w naszych domach. A szkoda!

Lamele ścienne to listewki, które są trójwymiarowe, dzięki temu idealnie wpisują się w wystrój dużych i przestronnych salonów, jak i mniejszych pokoi dziennych. Dzięki temu, że lamele są przestrzenne optycznie powiększają pomieszczenie. Warto o tym pamiętać i wykorzystać lamele na ścianie w pokoju, który jest nieproporcjonalny.

W niższych mieszkaniach można umieścić je częściowo na suficie. Takie przedłużenie ściany sprawi, że pokój będzie wydawał się wyższy.

Jak zamontować lamele?

Remont mieszkania to duże wyzwanie logistyczne i finansowe. Trzeba się również przygotować na konieczność generalnych porządków, które są niezbędne po każdej modernizacji wnętrza.

Lamele ścienne nie są tak kłopotliwe w montażu. Chcąc je przymocować nie trzeba wiercić dziur i montować ich na kołki. Wystarczy przyklejenie lameli na ścianę za pomocą specjalnego kleju lub taśmy.

Montaż lameli jest wyjątkowo łatwy. Dzięki temu nie trzeba korzystać z usług ekipy remontowej, co ma ogromne znaczenie dla domowego budżetu. Trzeba jednak pamiętać, że chcąc podkreślić ich przestrzenną budowę należy między listewkami pozostawić kilkucentymetrowe odległości.

W zależności od potrzeb lamele na ścianie (dostępne pod linkiem: https://www.golddoor.pl/pl/menu/lamele/lamele-premium-1379.html) można zamontować w pionie lub w poziomie. Pionowe lamele sprawdzą się w niskim pomieszczeniu. W mieszkaniach w kamienicach, które zazwyczaj są wysokie, sprawdzą się lamele położone poziomo. Dzięki temu mieszkanie uzyska idealne proporcje.