Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Odpowiednio zaplanowana łazienka nie może obyć się bez idealnego prysznica. Jest to miejsce służące nie tylko do dbania o codzienną higienę ale także jedno z ważniejszych miejsc na odprężenie i zrelaksowanie się po ciężkim dniu. Wybór kabin jak i brodzików jest ogromny, dlatego przed zakupem warto zastanowić się na wyborem idealnego rodzaju, spełniającym wszystkie oczekiwania użytkowników.

Rodzaje kabin prysznicowych

Pierwszą rzeczą jaką należy wziąć pod uwagę wybierając kabinę to miejsce w którym ma zostać ona umieszczona. Miejsce instalacji będzie określało kształt kabiny prysznicowej. Do najpopularniejszych kształtów zaliczyć należy te w kształcie prostokąta i kwadratu, półokrągłe oraz pięciokątne. Coraz bardziej popularne stają się też kabiny prysznicowe typu walk-in. Ważny jest także sam układ kabiny, który powinien być dopasowany do wnętrza oraz upodobań osób które będą z prysznica korzystały.

Kabiny pod względem funkcji dzieli się natomiast na natryskowe i wielofunkcyjne. Te drugie posiadają wbudowane m.in. funkcje masażu czy biczy wodnych. Zachęcamy do obejrzenia online oferty kabin na: https://www.ekspercilazienek.pl/kabiny-prysznicowe.

Kabina prysznicowa walk-in czy kabina prysznicowa z brodzikiem? Co wybrać?

Zaletą kabin prysznicowych walk-in jest estetyczne wykończenie oraz efekt wizualny. Ten typ sprawdzi się doskonale w przypadku osób starszych, ograniczonych ruchowo i z niepełnosprawnościami. Ten typ prysznica jest także łatwy w utrzymaniu czystości. Kabina prysznicowa z brodzikiem dedykowana jest dla osób które posiadają małe dzieci bowiem z powodzeniem ten typ może zastąpić niewielką wannę. Brodzik szybko się nagrzewa, dzięki czemu prysznic jest przyjemniejszy. Decydując się na niski kilkucentymetrowy brodzik który doskonale imituje prysznic walk-in unika się konieczności instalowania odpływu liniowego.