Elegancka lampa biurowa LED – czy warto?

Oświetlenie biurowe umożliwia stworzenie motywującej atmosfery do pracy i znacząco poprawia samopoczucie. W pomieszczeniach biurowych najlepiej sprawdzi się lampa o regulowanym ramieniu, dzięki której można ustawić optymalny strumień światła. Coraz większą popularność zdobywają lampy z funkcją ściemniania. W dużej mierze to właśnie dzięki tej przydatnej funkcji będzie można regulować natężenie światła.

Jaka barwa jest najlepsza do pracy biurowej?

Na komfort pracy największy wpływ ma barwa światła. Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście neutralna biel, która doskonale imituje naturalne światło dzienne. Pamiętać należy o tym, że to właśnie takie światło najlepiej sprzyja koncentracji podczas codziennej pracy biurowej. Przy zadaniach, które wymagają bardzo dużej precyzji najlepiej wybrać białe światło dzienne. Jest to doskonały wybór między innymi dla grafików komputerowych.

Moda na lampy LED

W obecnym sezonie największym zainteresowaniem cieszą się lampy z diodami LED. Nowoczesne żarówki LED oferują zdecydowanie większą różnorodność temperatury barwowej zwłaszcza jak weźmie się pod uwagę tradycyjne żarówki. Dużym atutem lamp LED jest również zdecydowanie mniejsza awaryjność. Jest to dobry wybór dla osób, które chcą raz na zawsze zapomnieć o częstym zmienianiu żarówki. Wysokiej jakości żarówka LED od renomowanego producenta może pracować nawet 50 000 godzin. Jeżeli lampa biurowa będzie wykorzystywana do pracy przez 8 dni w tygodni, to służyć będzie nawet 17 lat.

Dlaczego warto postawić na lampy z żarówkami LED?

Dla większości osób największą zaletą lamp biurowych LED jest to, że dzięki nim można obniżyć rachunki za energię elektryczną. Oryginalna żarówka LED jest kilka razy droższa od tradycyjnej żarówki, ale po kilku miesiącach inwestycja szybko się zwróci. Technologia LED jest doskonałym wyborem także dla tych osób, które zwracają szczególną uwagę na środowisko naturalne. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że nowoczesne diody LED generują znacznie mniej dwutlenku węgla niż tradycyjne źródła światła.

O czym należy pamiętać?

Żarówki LED nie nagrzewają się tak bardzo, dzięki czemu nie ma ryzyka oparzenia się podczas pracy przy biurku. Nie można zapominać także o tym, że lampa biurowa LED pozbawiona jest całkowicie elementów szklanych i żarowych. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że jest o wiele bardziej wytrzymała na wstrząsy i przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Największym minusem lamp LED jest podatność na spadki i skoki napięć. Problemy mogą pojawić się zwłaszcza w starszych instalacjach elektrycznych.