Czy warto kupić podnóżek do fotela?

Przeglądając ofertę dostępnych w sklepach meblowych foteli, bez trudu można zauważyć, że ogromna ich część sprzedawana jest razem z podnóżkiem. Bez trudu jednak widać, że taki podnóżek to często nawet jedna trzecia ceny zestawu, więc wiele osób poważnie się zastanawia nad tym, czy jest on im w ogóle potrzebny. Czy warto więc kupić podnóżek do fotela, czy jest to jedynie mało potrzebny dodatek?

Zalety podnóżka do fotela

Jeśli chce się kupić taki podnóżek, warto się przede wszystkim zastanowić nad tym, jakie są jego najważniejsze zalety. Jak to więc wygląda w szczegółach?
Oczywiście najważniejszą zaletą takiego podnóżka jest to, że dzięki niemu uzyskać można naprawdę ogromny komfort spędzania czasu na fotelu. Możliwość wygodnego położenia nóg powoduje, że pozycja jest naprawdę komfortowa i pozwala na skuteczny relaks.
Innego typu ważną zaletą podnóżka jest to, że rewelacyjnie się on prezentuje. Jest to więc dodatek nie tylko praktyczny, lecz również estetyczny, który stanowi świetne uzupełnienie aranżacji każdego salonu.

Czy podnóżek ma jakieś wady?

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem zestawu fotela z podnóżkiem, oprócz zalet powinien poznać także najważniejsze wady takiego rozwiązania. Czy jakikolwiek niedociągnięcia są w tym wypadku obecne?
Najważniejszą wadą podnóżka jest wspomniana już wcześniej jego bardzo wysoka cena, która powoduje podniesienie ceny całego zestawu często nawet o ponad 30%.
To oczywiście niejedyna wada, ponieważ drugą bardzo poważną jest to, że podnóżek tego typu zajmuje dość sporo miejsca. Jeśli więc nie ma się dużego salonu, dokupienie podnóżka może mieć naprawdę kiepski wpływ na wizualny aspekt pokoju wypoczynkowego.