Trendy w dodatkach domowych

Ostatnio coraz częściej akcentuje się wnętrza licznymi dodatkami. Choć dla części wydaje się, że dodatki są zbędne, to i tak chętnie je większość kupuje. Dodatki dodają klimatu, jak również pozwalają wyrazić osobowość jego właścicielom. Oto TOP 3, czyli: lampy, rośliny i poduszki.

Lampy

Ciekawą propozycją ostatnich sezonów są lampy skandynawskie. Przykuwają uwagę prostym kształtem oraz materiałami. Głównym budulcem jest drewno. Abażur wieńczący lampę zazwyczaj ma prostą formę, a jego kolor jest stonowany.

Rośliny

Coraz chętniej właściciele domów i mieszkań umieszczają w swoich wnętrzach żywe rośliny. Po kilku latach zapomnienia, kwiaty przeżywają swoiste „odrodzenie”. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych gatunków, o których nasze babcie mogły pomarzyć. Wybrany kwiat należy umieścić w doniczce, która również jest ciekawym dodatkiem.

Poduszki

Istne „must have” każdego pokoju, w którym znajduje się łóżko lub kanapa. Dostępnych jest wiele kształtów, jednak dominują poduszki kwadratowe i prostokątne. Jednak to dopiero początek, ponieważ „zabawa” z wyobraźnią i pomysłowością zaczyna się przy wyborze faktury i koloru powleczenia tego dodatku. Wybór jest przeogromny, ponieważ producenci oferują jednolite powłoczki, jak i z motywami: kwiatowymi, geometrycznymi, bajkowymi i wieloma innymi.