Tanie telewizory w 4K? Fakty, które warto poznać przed zakupem

Czy warto kupować najtańsze telewizory? Czy pozwolą one cieszyć się wysoką jakością rozrywki? Co z awariami i naprawami takich telewizorów? Jeżeli chcesz poznać podstawowe fakty, to przeczytaj poniższy tekst.

Czy warto wybierać tanie telewizory? Ile kosztują?

Tanie telewizory są opłacalne, ale trzeba mieć na uwadze to, że nie wszystkie produkty są stworzone z myślą o wygodzie użytkownika. Rozwiązania, które będą służyły nam przez długi czas powinny być markowe, a także wyposażone w odpowiednią technologię.

telewizor 4k

W trakcie zakupów może wydawać się, że telewizory 4K bez Smart TV są dobrym wyborem. Jednak z czasem okaże się, że wykorzystanie aplikacji takiej jak Netflix będzie konieczne do swobodnego korzystania ze świata rozrywki i seriali. Jeżeli nie Smart TV, to telewizor powinien przynajmniej posiadać złącza USB oraz HDMI, dzięki którym połączymy się ze swoim laptopem lub komputerem osobistym.

Telewizory 4K, które są tanie można nabyć już za kwotę 1500 zł. Jeszcze tańsze propozycje są dostępne z mniejszymi ekranami o przekątnych 32 cali – te nabędziemy nawet za 500 zł.

Najtańsze telewizory, a 4K

Rozdzielczość 4k ma sens, ale musimy pamiętać, że transmitowana telewizja musi być w tej samej rozdzielczości. Wysoką jakość obrazu odczujemy, jeżeli nabędziemy telewizor o dużej przekątnej ekranu. Dlatego większość telewizorów 4K posiada przekątną 42 – 55 cali. Telewizja Ultra HD najlepiej sprawdza się w następującej konfiguracji:

  • Obraz jest przesyłany z innego urządzenia w wysokiej rozdzielczości lub przez telewizję cyfrową.
  • Matryca posiada wysokie odświeżanie przynajmniej 60 Hz.
  • Przekątna ekranu jest na tyle duża, aby widz potrzebował wysokiej rozdzielczości na potrzeby dostrzeżenia szczegółów na większym ekranie.