Świece zapachowe z wykorzystaniem suszu dekoracyjnego

Tworzenie świec zapachowych według własnych pomysłów zyskuje coraz większe grono twórców pracy rękodzielniczej. Nie trzeba wykazywać specjalnych umiejętności ani zdolności do wykonywania tego typu produktów. Wszelkiego rodzaju akcesoria do ich produkcji można nabyć bez ograniczeń. W tym również artykuły, które pozwolą skomponować dowolny zapach. Zaś za dopełnienie wizualne świecy odpowiada dobranie właściwych komponentów w postaci suszonych kwiatów, ziół oraz owoców.

Suszone kwiaty

Regularne przebywanie w otoczeniu przyjemnych oraz relaksujących zapachów wpływa na kondycję całego organizmu. Szczególnie woń kwiatów wpływa kojąco na psychikę oraz zdecydowanie poprawia samopoczucie. Ogromnym uznaniem do tworzenia świec zapachowych cieszy się susz dekoracyjny florystyczny (https://topwosk.pl/pl/c/Susz-dekoracyjny/39) w postaci całych paków kwiatowych oraz ich pojedynczych płatków. Zwłaszcza jednym z najbardziej romantycznych i klasycznych kwiatów, które są powszechnie używane do dekoracji oraz produkcji świec są pąki:

  • róży,
  • piwonii,
  • jaśminu

Tego typu susz charakteryzuje się subtelnych i przyjemnych zapachem. Z tego też względu są często wykorzystywane jako alternatywa dla klasycznych odświeżaczy powietrza. Ich woń jest intensywna, lecz nie aż tak mocna i dusząca, jak preparaty w aerozolu. Zaś ziołowe świece działają odstraszająco na owady. Zatem zdecydowanie należy postawić na susz z lawendy, który odstraszy wieczorem komary.

susz dekoracyjny florystyczny - goździki suszone

Owocowy susz dekoracyjny 

Przyjemna woń świecy powinna odzwierciedlać jej zawartość. Zwolennikom zapachów owoców cytrusowych przypadnie do gustu susz dekoracyjny w postaci suszonych plastrów pomarańczy. Natomiast świece o egzotycznym zapachu powinny być zdobione laską cynamonu lub anyżem gwiaździstym. Są one szczególnie związane ze świątecznymi wypiekami i aromatami. Ponadto mają szereg różnych zastosowań w dekorowaniu stroików oraz tworzeniu kompozycji kwiatowych.