Stoły rozkładane do salonu – o czym należy pamiętać?

Salon to bardzo specyficzne miejsce, do którego warto wybrać zwykłe stoły rozkładane z dodatkowym blatem chowanym pod główny blat. Modele tego typu zdecydowanie łatwiej jest dopasować do wystroju dziennego, w których to jak powszechnie wiadomo opuszczane blaty nie są mile widziane.

Szeroka i różnorodna oferta

stół rozkładany do salonu

W sklepie Mebel4u dostępnych jest bardzo wiele modeli stołów rozkładanych do salonu, dzięki czemu każdy odnajdzie coś dla siebie. Warto zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar i cenę stołu, ale również na kolor, materiał z którego jest wykonany dany model i na ogólną bryłę samego stołu. Najbezpieczniejszym wyborem są zawsze kwadratowe i prostokątne stoły rozkładane do salonu. W nowoczesnych aranżacjach wnętrz doskonale prezentują się również rozkładane stoły okrągłe, które po rozłożeniu przybierają kształt eliptyczny. Modele tego typu idealne pasują do salonów urządzonych w stylu romantycznym i prowansalskim.

Jakie stoły są najmodniejsze?

W dzisiejszych czasach królują przede wszystkim drewniane stoły rozkładane do salonu oraz modele wykonane z płyty meblowej. Stoły w kolorze naturalnego drewna idealnie pasują do wnętrz skandynawskich. W nowoczesnych aranżacjach i industrialnych wnętrzach lepiej sprawdzą się stoły rozkładane do salonu w kolorze czarnym albo grafitowym. Dobrym pomysłem jest także zakup całego kompletu. Mowa tutaj oczywiście o kupnie stołu rozkładanego wraz z idealnie dopasowanymi krzesłami.