Rodzaje suszarek do naczyń

Suszarki do naczyń występują w wielu kształtach i rodzajach, co pozwala doskonale spełnić potrzeby domowników. Inną opcję wybierzemy w przestronnej kuchni, a inną w małym wnętrzu. Faktem jest to, że każdy znajdzie taki ociekacz, jaki dopasuje do aranżacji kuchni i swoich oczekiwań. Na jaki rodzaj suszarki postawić? Co oferują producenci? Gdzie można dokonać sprawnie zakupu suszarki do naczyń?

Rodzaje suszarek do naczyń

Najpopularniejszymi rodzajami suszarek do naczyń są:

  • Suszarka stojąca do naczyń – to dobra opcja w niewielkiej kuchni, gdzie miejsca na blacie jest ograniczone. Suszarka znajduje się na zlewem lub obok niego. Dostęp powinien być łatwy a mocowanie solidne. 
  • Ociekacz do naczyń stojący – ociekacze sprawdzą się w kuchni przestronnej, gdzie często myjemy naczynia ręcznie. Odkładanie naczyń obok zlewu jest sporym ułatwieniem. Ponadto, producenci oferują dodatkowe miejsce na przechowywanie sztućców. 
  • Suszarka do zabudowy – jest to ociekacz, jaki wbudowujemy w szafkę. Najczęściej znajduje się nad zlewem i pozwala zaoszczędzić miejsce. Suszarka nie ingeruje we wnętrze, a montaż jest łatwy i nie wymaga doświadczenia oraz specjalistycznych narzędzi. 
suszarka do naczyń

Funkcjonalna suszarka do naczyń

Suszarka do naczyń to przydatny produkt, jaki cechuje się łatwą dostępnością i przystępnymi cenami. Sklep internetowy E-sas oferuje szeroki wybór niedrogich ociekaczy, jakie z łatwością dobierzemy do stylu kuchennego. Podczas doboru postawmy na znaną markę i doskonałą jakość suszarki. Dzięki temu posłuży nam przez długi czas, a my zachowamy wygodę na co dzień. Do wyboru mamy stal nierdzewną lub tworzywa sztuczne.