Płytki na taras – jak wybrać idealne?

Aranżacja tarasu zwykle jest jedną z bardziej problematycznych kwestii. Chcemy bowiem stworzyć idealne miejsce do wypoczynku i spotkań w gronie najbliższych, które zachwyci estetyką i funkcjonalnością. Najważniejsze okazuje się być wybranie odpowiednich płytek na taras. Mają one nie tylko dopasować się pod względem aranżacyjnym, ale także spełniać swoją funkcję praktyczną. Wobec tego, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Płytki na taras i ich estetyka

Wybierając odpowiednie płytki na taras (sprawdź), w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na ich estetykę. Poniekąd, muszą one zostać perfekcyjnie dopasowane do fasady budynku, a także już istniejącej aranżacji tarasu. Warto jednak zwrócić większą uwagę na kolorystykę i dopasowanie barw. Płytki na taras w ciemniejszym odcieniu, będą o wiele odporniejsze na zabrudzenia, które nie będą zbyt widoczne na ich powierzchni. W przypadku płytek tarasowych, które utrzymane są w jaśniejszej tonacji, trzeba będzie odpowiednio zadbać o utrzymanie ich w należytym stanie. Warto pamiętać, że na tarasie zwykle wiele się dzieje – goście, przygotowywane posiłki czy napoje. Zabrudzenia powierzchni płytek będą więc powszechnym zjawiskiem.

płytki na taras

Płytki na taras – jaka powinna być ich wytrzymałość?

Kolejnym aspektem, w momencie kiedy wybierane są płytki na taras, jest ich wytrzymałość. Zaleca się, by postawić na modele o co najmniej III klasie ścieralności. Dzięki temu zachowają one swój wygląd i estetykę na znacznie dłuższy czas, nawet podczas intensywnego użytkowania. Oprócz wytrzymałość, ważna może być dodatkowo osłona antypoślizgowa. Dzięki niej użytkownicy tarasu będą mieli zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Takie płytki na taras wywiążą się świetnie zarówno z funkcjonalnej jak i estetycznej roli, którą mają spełniać.