Okrągłe lustro wiszące – nieodłączny element klasycznej łazienki

Łazienki urządzone według zasad stylu klasycznego są uniwersalne, funkcjonalne i ponadczasowe. Charakteryzują się prostym umeblowaniem najczęściej w białym kolorze, ścianami pokrytymi kafelkami typu metro i podłogą wyłożoną prostymi płytkami lub panelami winylowymi. W klasyczny nurt doskonale wpisuje się oświetlenie w formie kinkietów i okrągłe lustro wiszące. Ten ostatni element spełnia w klasycznej łazience ważną funkcję. Jaką? O tym poniżej.

Okrągłe wiszące lustro w łazience klasycznej

Aranżacja klasyczna „lubi” naturalne materiały, takie jak kamień i drewno. W takim pomieszczeniu doskonale sprawdzi się zatem lustro niezbyt wyszukane, w tradycyjnym kształcie koła. Podkreśli bezpretensjonalność wnętrza, a jego estetyczna, szlifowana krawędź będzie dobrze współgrała z jednostajnym kolorem ściany. Okrągłe zwierciadło optycznie powiększy klasyczną łazienkę, zwłaszcza gdy jej metraż nie jest zbyt duży. Jakie oświetlenie do niego dobrać?

Oświetlenie okrągłego lustra w klasycznej łazience

W łazience urządzonej w duchu klasycznym nie powinno zabraknąć dobrego oświetlenia lustra. Dekoracyjne kinkiety inspirowane lampami retro lub Hampton, zawieszone po obu stronach zwierciadła wyeksponują dominujący w łazience nurt.

Lustro okrągłe na ścianę w łazience klasycznej może być też podświetlone LED-owymi, energooszczędnymi żarówkami. Neutralna lub ciepła barwa światła podkreśla charakter aranżacji i tworzy niepowtarzalną, kameralną atmosferę.

Drewniane obramowanie okrągłego lustra

Dominującą barwą w klasycznej łazience jest biel. Do okrągłego lustra można jednak dobrać szykowne, drewniane obramowanie. Wyróżnia się ono prostotą i elegancją. Ponadto, drewno jest wytrzymałym materiałem o długiej żywotności. Takie lustro posłuży zatem przez długie lata, a w przypadku ewentualnego remontu będzie dobrze komponowało się z nowym wystrojem.

Lustro to niezbędny element w łazience. Jeśli ta urządzona jest według reguł klasycznego stylu, warto rozważyć lustro okrągłe na ścianę (zobacz ten model). Z pozostałymi akcesoriami i dodatkami tworzy połączenie wprost idealne!