Nowoczesne rozwiązania w wykończeniu podłóg

Podłogi stanowią w każdym domu i mieszkaniu jeden z najważniejszych elementów wykończenia wnętrz. To właśnie podłogi bardzo często nadają charakter danemu wnętrzu. To zaś sprawia, że ważnym elementem budowy lub remontu jest wykonanie jak najwyższej jakości podłóg.

Podłogi do nowoczesnych przestrzeni

Coraz częściej w nowoczesnych przestrzeniach mamy do czynienia z podłogami, które mają tworzyć bardzo spójną całość. Oznacza to, że ten sam materiał na podłogi układany jest na przykład w salonie i korytarzu. Ma to optycznie powiększyć przestrzeń oraz nadać jej luksusowego charakteru. Z kolei dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów nie trzeba będzie dokonywać wymiany podłogi w ciągu najbliższych kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu lat.

Precyzja i jakość podłóg imitujących drewno

Dużą popularnością cieszą się podłogi, które imitują drewno lub po prostu podłogi drewniane. Klienci bardzo często wybierają płytki drewnopodobne z Home100.pl, które do złudzenia przypominają powierzchnię drewnianą. Jednakże w odróżnieniu do prawdziwego drewna są one dużo bardziej trwałe. Nowoczesne płytki podłogowe drewnopodobne charakteryzują się niezwykle wysoką odpornością na ścieranie oraz na działanie czynników zewnętrznych. Tym samym sprawdzą się zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz. Co więcej płytki imitujące drewno są także znacznie bardziej trwałe aniżeli panele. W związku z tym mogą być wybierane do pomieszczeń o stosunkowo dużym natężeniu ruchu, na przykład na korytarze lub w miejscach publicznych, jak dworce.