Nieoczywiste cechy dobrego mieszkania

Szukając przykładowo mieszkania we Wrocławiu z rynku pierwotnego, każdy doskonale wie, że musi zwracać uwagę na to, jaki jest jego metraż, jaki posiada termin odbioru, oraz oczywiście jakie jest jego finansowanie. Nie ma tu jedna znaczenia, czy obserwuje się rynek pierwotny w Krakowie, czy też we Wrocławiu, bo w każdym z tych miast mieszkania mają cechy bardzo nieoczywiste, które wpływają na to, jak wygodnie i komfortowo będzie się w nich mieszkało. Jakie to cechy?

Kwestia dodatkowej przestrzeni

Choć deweloperzy w Krakowie bardzo uważnie dbają o to, aby ich inwestycje budowlane były w dobrze skomunikowanych miejscach, zarówno pod kątem korzystania z auta, jak i transportu publicznego, to jednak w wielu przypadkach nie zapewniają oni tak oczywistej sprawy, jak wybudowanie w budynku dodatkowej przestrzeni dla lokatorów.

Tą dodatkową przestrzenią są oczywiście różnego rodzaju komórki lokatorskie, które dla wygody powinny znajdować się na tych samych piętrach, co mieszkania. Dawniej role takiej komórki pełniły piwnice, jednak za sprawą pojawienia się parkingów podziemnych, konieczne było zrezygnowanie z takiej podziemnej przestrzeni, co zrodziło problem braku dodatkowego miejsca.

A co z dodatkowym miejscem parkingowym?

Nie chodzi tu jednak o miejsce na samochód, które zwykłe jest standardem w przypadku każdej nowej inwestycji budowlanej, lecz o nieco mniejsze dwa kółka, które napędzane są siłą mięśni. Chodzi oczywiście o rower i odpowiednią dla jego przechowywania przestrzeń.

Liczba rowerów stale rośnie, dlatego też istnieje spora szansa, że nowi właściciele mieszkania również na nich będą jeździć. W takim wypadku bardzo ważne jest posiadanie w budynku rowerowni.