Mozaika drewniana do łazienki – hit tego sezonu

Aranżacja łazienki jest wyzwaniem dla większości osób no, chyba że ktoś zatrudnia projektanta wnętrz, który zajmuje się wszystkim profesjonalnie. Jednak najczęściej nikt nie wydaje dodatkowych środków, aby zatrudnić takiego specjalistę, gdyż można samodzielnie bez problemów wszystko zaaranżować dzięki dostępności dużej liczby różnorodnych materiałów. Obecnie na topie jest mozaika drewniana, która wygląda znakomicie.

Drewno w łazience – czy warto?

W łazience jest dość duża wilgotność i z tego względu najczęściej na podłogach i ścianach są kładzione płytki, które z łatwością można wyczyścić, a przy okazji wyglądają one świetnie w każdej aranżacji. Warto jednak czasami poszukać czegoś ciekawszego, co wywoła efekt zaskoczenia, a takim czymś może być na przykład mozaika drewniana, która jest absolutnym hitem. Choć drewno może wydawać się mało odpowiednie do łazienki, to jednak nic bardziej mylnego. Sauny są najczęściej drewniane, a tam panuje bardzo wysoka wilgotność, a drewno wygląda idealnie i tak samo będzie dobrze wyglądać w nowoczesnej łazience.

mozaika drewniana

Mozaika drewniana do łazienki – z czym łączyć?

Jeśli ktoś się zdecyduje na drewnianą mozaikę do łazienki, to bez problemu może ją połączyć praktycznie z każdym innym materiałem. Na podłodze można położyć płytki ceramiczne lub wylać beton, który będzie się wyśmienicie komponować z drewnem. Drewniana mozaika doskonale pasuje z beżem, brązami, czernią i bielą, ale nie trzeba rezygnować całkowicie z kolorów, bo tego typu mozaikę można kupić w ciekawych odcieniach, które z łatwością można dopasować nawet do intensywniejszych barw, jak na przykład czerwieni czy zieleni. Drewno idealnie komponuje się z metalem, a więc wszelkie akcesoria można wybrać właśnie z tego materiału i na pewno łazienka nie będzie prezentować się nudno czy banalnie.