Maskownica karnisza i jej zastosowanie

Elementy montażowe, które widoczne są gołym okiem bardzo często negatywnie wpływają na wygląd wnętrza. W wielu przypadkach wydaje się ono niedokończone oraz zbyt surowe. Warto w takiej sytuacji zadbać o detale i poprawić wygląd wnętrza przy użyciu prostych rozwiązań, które mają na celu zamaskować elementy konstrukcyjne. Do takich elementów najczęściej zalicza się karnisz, który bez trudu można ukryć za pomocą maskownicy dostępnej niemalże w każdym markecie budowlanym. Maskownica karnisza służy do zakrycia mało estetycznego miejsca, w którym firana styka się z żabkami oraz drążkiem. Jak wybrać odpowiednią maskownicę oraz na co zwrócić uwagę przed zakupem? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Kiedy maskownica karnisza się przydaje?

Karnisz jest miejscem, w którym firana styka się z elementami montażowymi takimi jak drążek oraz żabki, którymi firana jest przymocowana. W większości przypadków ludzie pozostawiają to miejsce odsłonięte, co tworzy mało estetyczny efekt wizualny. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi maskownica karnisza, której montaż jest banalnie prosty. Pozwala ona ukryć mało estetyczne miejsce i korzystnie wpłynąć na wygląd mieszkania. Ten aspekt sprawia, że maskownica karnisza stanowi bardzo popularny element dekoracyjny w wielu domach (zobacz).

Na co zwrócić uwagę podczas montażu maskownicy karnisza?

Mimo, iż maskownica karnisza praktycznie w każdym przypadku poprawia estetykę pomieszczenia, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które są bardzo istotne podczas montażu tego elementu.
Przede wszystkim maskownica powinna być zamontowana przy zachowaniu odpowiedniego odstępu od karnisza. Umożliwia to swobodne manewrowanie podczas wieszania firany. Mamy wówczas łatwy dostęp do karnisza oraz żabek. W przypadku zamontowania maskownicy zbyt blisko karnisza, niekorzystnie wpływamy na jego funkcjonalność. Warto również zadbać o odpowiednią szerokość maskownicy, tak aby nie utrudnić sobie w żaden sposób wieszania firany.