Jakie meble wybrać do salonu?

Salon to pomieszczenie wielofunkcyjne, dlatego aranżacja takiej przestrzeni nie jest taka prosta, jak może się wydawać. Trzeba przystosować miejsce zarówno do relaksu, przyjmowania gości, jak i spędzania czasu z rodziną. Od czego zacząć?

Kolory w salonie

W salonie warto stawiać na jasne, stonowane kolory, które dodatkowo optycznie powiększą pomieszczenie. Obecnie dużą popularnością cieszą się wnętrza minimalistyczne, industrialne oraz skandynawskie, w których wykorzystuje się biele, beże oraz szarości. Kolor ścian powinien uspokajać, relaksować, dlatego nie warto stawiać na barwy jaskrawe, intensywne.

Wyposażenie

W salonie nie może zabraknąć wygodnego zestawu mebli wypoczynkowych. Trzeba zwrócić również szczególną uwagę na jakość wyposażenia. Ciekawym rozwiązaniem są nowoczesne meble skandynawskie, które cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Można je dostać zarówno stacjonarnie, jak i w sklepach internetowych. Każdy sklep online ma obecnie w ofercie taki asortyment, dużą zaletą robienia zakupów w sieci jest nie tylko atrakcyjna cena, ale również większy wybór. Niekiedy można znaleźć prawdziwe perełki.

Dodatki

Dodatki do dopełnienie aranżacji, jednak łatwo z nimi przesadzić. W tym wypadku warto kierować się zasadą – mniej znaczy więcej. Najlepiej wybrać dwa lub trzy dodatki o podobnych wzorach czy kształtach.

Urządzenie funkcjonalnego salonu nie jest łatwe, ale możliwe.