Jakie lampy podłogowe są w modzie?

Trendy wnętrzarskie zmieniają się w bardzo szybkim tempie, dlatego też tym bardziej warto podążać za wszelkimi nowinkami. W każdym wnętrzu bardzo ważny element wystroju stanowi oświetlenie. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które w najbliższym czasie planują zakup nowej lampy podłogowej, ale niestety nie mają zielonego pojęcia na jakie modele postawić i na co zwrócić uwagę przy zakupach.

Moda na lampy metaliczne

W 2021 roku królują przede wszystkim rewelacyjne lampy metaliczne. Producenci oferują oryginalne lampy podłogowe wykonane z metalu albo można wybrać także modele, które imitują jedynie mosiądz, stal i aluminium. W zależności od wystroju danego wnętrza można postawić także na miedź, złoto, cynę albo srebro. Godne polecenia są przede wszystkim minimalistyczne lampy z metalowym kloszem. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby stal połączyć ze skórą naturalną, szkłem albo tkaninami lnianymi. Nowością na rynku są lampy podłogowe z dekoracyjnymi kloszami, które wykonane są z kolei z giętej albo perforowanej blachy. Osoby, które nie wiedzą na jakie lampy postawić do mieszkania mogą oczywiście skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy albo doświadczonego projektanta wnętrz.

Oryginalne lampy marmurowe dla wymagających

W nowoczesnym salonie doskonale sprawdzą się lampy marmurowe, które występują w wersji naturalnej i sztucznej. W tym pierwszym przypadku mamy oczywiście do czynienia z dość ciężkimi kamieniami, a w drugim przypadku z materiałami, które imitują naturalny marmur. Z eleganckiego marmuru wbrew pozorom produkuje się nie tylko dekoracyjne podstawki pod lampę stojącą. Charakterystyczny rys żył marmuru może okazać się najlepszą ozdobą szklanych kloszy. Kamienne podstawki są bardzo wytrzymałe i mogą pochwalić się dużą żywotnością. Nawet po wielu latach użytkowania prezentować będą się bardzo okazale.

Jakie lampy podłogowe są modne w 2021 roku?

W 2021 roku warto postawić na rewelacyjne lampy vintage i art deco. Mowa tutaj oczywiście o niepowtarzalnych lampach, które królowały w latach 60-tych i 70-tych. Największym zainteresowaniem cieszą się lampy z mlecznymi i szklanymi kloszami. Ciekawą propozycją są unikalne lampy z wyginanych blach. Po bardzo długiej przerwie do mody powracają futurystyczne lampy podłogowe (https://candellux.com.pl/pl/menu/lampy-podlogowe-175.html), które zaskakują oryginalnymi kształtami. Geometryczne formy doskonale sprawdzą się nie tylko w nowoczesnym, ale również klasycznym salonie. Pamiętać należy jednak o tym, że nietypowe konstrukcje są dość trudne w utrzymaniu czystości.