Jak wybrać kabinę prysznicową?

Aranżacja łazienki nie jest prostą sprawą, szczególnie jeśli jest ona niewielkich rozmiarów. A w zdecydowanej większości budynków wielorodzinnych tak właśnie jest. Na szczęście oferta kabin prysznicowych jest bardzo szeroka. Dostępne są one w różnych rozmiarach, co pozwala na dopasowanie ich do nawet malutkich pomieszczeń. Jaką kabinę łazienkową wybrać i na co zwrócić uwagę?

Kabiny prysznicowe – jak wybrać?

W sklepach dostępne są różnego rodzaju kabiny łazienkowe. Można znaleźć kabiny kwadratowe, prostokątne i półokrągłe. Niektóre modele mają drzwi przesuwne, a inne otwierane. Są także kabiny bez drzwi, czyli tak zwane kabiny walk-in. Jest możliwość wyboru kabiny bez brodzika i z brodzikiem. Wybór jest bardzo duży i ciężko jest zdecydować, która kabina będzie najlepsza.

Przede wszystkim przed wyborem należy dokładnie wymierzyć powierzchnię, na której kabina ma stanąć. Nie wolno pominąć miejsca na drzwi, jeśli mają być one otwierane. W niewielkich łazienkach doskonale sprawdzą się kabiny prysznicowe półokrągłe, które zabierają mniej przestrzeni. W nowoczesnych wnętrzach znakomicie wyglądać będzie kabina walk-in zamontowana na jednej ze ścian.

Dlaczego warto wybrać kabinę prysznicową, a nie wannę?

W coraz większej ilości mieszkań i domów zamontowany jest jedynie prysznic. Takie rozwiązanie jest wybierane ze względów praktycznych. Przede wszystkim kabiny łazienkowe zajmują znacznie mniej miejsca. Prysznic jest także bardziej ekonomiczny, gdyż podczas kąpieli w wannie zużywa się znacznie więcej wody. Łatwiej jest także wyczyścić prysznic niż wannę. Wiele kabin prysznicowych ma szyby, które odporne są na osadzenie kamienia i brudu, co sprawia, że mycie kabiny jest szybkie i bezproblemowe.

Dostępna jest szeroka oferta kabin prysznicowych, co sprawia, że można je dopasować do każdej aranżacji. Prysznic jest znacznie wygodniejszą formą kąpieli dla starszych i schorowanych osób. Pod prysznicem można postawić stołek i zamontować uchwyt, który wspomoże starsze osoby podczas kąpieli.