Jak utrzymać w czystości dywan shaggy?

Dywany shaggy posiadają długie włosie, dzięki któremu dają przyjemne ciepło pod stopami, wyglądają estetycznie, jednak są trudne do utrzymania w czystości. Konieczna jest systematyczność i zwracanie uwagi na to, w jaki sposób dywan jest użytkowany. Jeśli właściciel odpowiednio o niego zadba, shaggy może wyglądać pięknie i świeżo przez kilka lat.

Dywan z długim włosiem – jak go pielęgnować?

dywan shaggy czarny

dywan pochodzi z oferty sklepu EUREKA

Każdy użytkownik dywanu z długim włosiem powinien pamiętać o tym, że łatwo gromadzi on zanieczyszczenia, nawet jeśli nie widać ich gołym okiem. Najlepszym sposobem na utrzymanie czystości jest regularne trzepanie dywanu, dzięki czemu można usunąć zanieczyszczenia już u nasady włosia. Dywan shaggy wymaga codziennego odkurzania, dzięki czemu zanieczyszczenia nie zdążą się wplątać we włosie, a z jego powierzchni uda się usunąć kurz. Wszelkie „mokre” plamy powinny być usuwane natychmiast, zanim zostaną wchłonięte czy wgniecione. Dywany z długim włosiem mają tendencje do pochłaniania zapachów, dlatego też warto je oczyszczać używając specjalnego, suchego szamponu. Szampon w sprayu rozprowadza się na powierzchni dywanu, zostawiając na kilkanaście lub kilkadziesiąt minut. Następnie wystarczy odkurzyć, by pozbyć się zanieczyszczeń i cieszyć się odświeżonym dywanem.

Jak pozbyć się plam?

Dywany shaggy nie nadają się do prania w wodzie, dlatego do usuwania powstających na nim plam warto używać specyfików specjalnie przeznaczonych do dywanów z długim włosiem lub…naturalnych sposobów. Plamę, która powstała po wylaniu wina można zasypać sodą oczyszczoną – po kilku godzinach sodę należy odkurzyć, a po zabrudzeniu nie powinno być śladu. Tłuste plamy najlepiej jest zasypać na kilka godzin mąką ziemniaczaną – po odkurzeniu nie powinno być śladu zabrudzenia. Niestety, niektóre plamy są wyjątkowo trudne do usunięcia i wówczas warto zlecić profesjonalne czyszczenie dywanu wyspecjalizowanej firmie.