Inspiracje na wykończenie ścian w łazience

Łazienkę można wykończyć naprawdę na wiele sposobów. Tradycyjne płytki czyli glazura to tylko jedna z możliwości. Można jednak zdecydować się też na przykład na szklaną mozaikę, wodoodporną tapetę, lub po prostu beton na ścianę. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, jednak z pewnością każde z nich daje też naprawdę świetny efekt wizualny.

ścienna szklana mozaika w łazience

Mozaika szklana w łazience

Przed decyzją dotyczącą sposobu wykończenia ścian w łazience, dobrze jest po prostu zaczerpnąć odrobinę inspiracji, przeglądając gotowe realizacje projektów łazienek. W tym celu warto wybrać się do renomowanych salonów łazienek, w których na naprawdę sporej powierzchni zorganizowano nawet kilkadziesiąt wizualizacji różnych aranżacji i projektów. To właśnie tam można zobaczyć jak na żywo prezentuje się wybrana przez internet błyszcząca mozaika wykonana ze szkła, za pomocą której wyłożona jest cała łazienka, lub na przykład tylko wnęka kabiny prysznicowej. Czasami trudno jest wyobrazić sobie jakiś efekt, mając do dyspozycji jedynie metr kwadratowy powierzchni z wyeksponowaną tam glazurą czy mozaiką. W salonach łazienek można zobaczyć jak materiały te wyglądają na większych powierzchniach – czasami efekt końcowy bywa naprawdę zaskakujący.

Targi designu

Kolejny pomysł na zapoznanie się z nowymi trendami na przykład w wykańczaniu łazienek to udział w targach designu. To właśnie tam swoje projekty prezentują również producenci glazury i płytek z różnych części świata. Można zatem zobaczyć na przykład ręcznie robione kafle z Hiszpanii czy Portugalii, piękne wzory mozaiki szklanej, wielkoformatowe płyty betonowe, lub tak modny obecnie marmur. Targi designu to doskonałe miejsce do poznania nowych trendów, ale też do zobaczenia pewnych rozwiązań na żywo. Udział w nich może stać się przygodą samą w sobie, albo zainspirować do zmian w swoim mieszkaniu.