Dywany nowoczesne — rysunek, kolory i materiały

Dywan to bardzo użyteczny i oryginalny dodatek do Twojego wnętrza. Dywany znane są ludzkości od wielu wieków, a w tym czasie powstało wiele szkół wytwarzania tego rodzaju wyrobów.

Większość z pewnością zna towary takie jak ponadczasowe orientalne klasyki. Takie dywany orientalne tworzone są w oryginalnym orientalnym wzornictwie, które charakteryzuje się różnymi elementami ornamentów, zwojów i frędzli.

Jednak wraz z upływem czasu, stopniowo zmienia się podejście do projektowania. Dziś można znaleźć klasyczne prostokątne lub okrągłe dywany nowoczesne, wykonane w stylu secesyjnym. W tym artykule powiemy Ci, co to jest nowoczesny styl projektowania i jak wybrać dywan.

Jaka jest więc różnica między dywanami nowoczesnymi a tymi, które od stuleci zdobią domy, zarówno w Europie, jak i w Azji. Nowoczesne dywany wyróżniają się kilkoma głównymi czynnikami.

Dywany nowoczesne a rysunek

O ile klasyczne dywany tworzone są z wykorzystaniem wspomnianych już orientalnych ornamentów, o tyle stworzenie żywego, nowoczesnego dywanu wymaga wysiłku projektantów. Tutaj standardowe podejścia nie działają, od mistrzów konieczne jest upewnienie się, że na dywanie znajdują się różne wzory geometryczne. Dywany te charakteryzują się stopniowym odchodzeniem od wyrazistego wzornictwa artystycznego w kierunku pięknej archaiczności.

nowoczesny dywan

Kolory

Zastosowanie niekonwencjonalnych kolorowych dywaników to oryginalne rozwiązanie w dekorowaniu wnętrz. Materiały, z których tworzony jest dywan, oraz zastosowanie różnych niestandardowych kolorów od dawna jest znakiem rozpoznawczym dywanów, wykonanych zgodnie z wszelkimi ustalonymi zasadami. Jaskrawe kolory są tak widoczne na dywaniku, że od razu rozpoznajesz produkt, który masz przed sobą.

Materiały

Do produkcji nowoczesnych dywanów stosuje się również nowoczesne materiały. Najczęściej są to akrylowe i stuprocentowe fryzy. Takie materiały pozwalają na dużą ilość oryginalnych pomysłów w zakresie wzornictwa. Zwróć uwagę na fakt, że dywany z materiałów sztucznych są zaprojektowane z myślą o długotrwałym użytkowaniu — nie ścierają się i przez długi czas pozostają przyjemną ozdobą Twojego domu.