Drzwi do łazienki – wygląd i funkcjonalność

Łazienka jest pomieszczeniem intymnym, do którego wybieramy drzwi zabudowane. Warto również pamiętać, że panują w niej specyficzne warunki. Na co należy zwrócić uwagę wybierając drzwi wewnętrzne do łazienki?

Wilgoć i zmienna temperatura

Najczęstszym kryterium wyboru drzwi do łazienki jest estetyka ich wykonania. Bardzo często zapominamy, że łazienka jest specyficznym pomieszczeniem, w którym panuje duża wilgoć, a temperatura ulega częstym zmianom.

Wybierając drzwi wewnętrzne do łazienki należy zwrócić uwagę, by były otwory wentylacyjne na dole drzwi. Dzięki temu łazienka, mimo zamkniętych drzwi, będzie mała zwiększoną cyrkulację powietrza, co ułatwi wyrównanie temperatury po kąpieli.

Wzór również ma znaczenie

Wybierając drzwi wewnętrzne do łazienki najczęściej koncentrujemy się na skrzydłach zabudowanych. Łazienka jest pomieszczeniem bardzo intymnym więc duże przeszklenia nie są mile widziane.

Warto jednak zwrócić uwagę na drzwi z delikatnymi aplikacjami szklanymi. Okienko w górnej części drzwi przypominające bulaj, przeszklenie w kształcie prostokąta czy delikatne paski przeszkleń na bokach sprawią, że drzwi staną się ciekawsze wizualnie.

Jednocześnie częściowo przeszklone drzwi sprawią, że łazienka stanie się pomieszczeniem jaśniejszym , a co za tym idzie przyjemniejszym.

Wybierając drzwi wewnętrzne do łazienki nie można zapomnieć o kolorze, który powinien pasować nie tylko do łazienki, ale również do stylistyki przedpokoju. Dopiero wtedy mieszkanie będzie spójne i harmonijne.

Wzór również ma znaczenie