Do jakiego wnętrza pasuje beżowy dywan?

Beż to ostatnio jeden z najmodniejszych kolorów, którym architekci wnętrz wykańczają domy oraz mieszkania. Świetnie komponuje się z innymi barwami, pasuje zarówno do stylu boho, jak i glamour, a dzięki swojej neutralności sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne. 

Sam beż ma także wiele różnych odcieni: od jaśniejszych kremów, poprzez odcienie cappuccino, aż po jasne brązy, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Zatem nic dziwnego, że coraz więcej osób chce dodawać ten kolor do swoich pomieszczeń. Jak jednak to zrobić bez generalnego malowania ścian? Można sprawić sobie beżowy dywan!

Beżowe scandi boho

Ponieważ dywan beżowy stanowi raczej neutralny element wystroju, tak naprawdę można dopasować go wszędzie. Są jednak wnętrza, które zdecydowanie bardziej zyskają na charakterze, kiedy ozdobimy je takim dodatkiem.

Wśród stylów, w którym dywany beżowe są niemal nieodłącznym elementem, można wymienić modern boho, zwane też inaczej scandi boho. Łączy on surowy skandynawski wystrój z elementami inspirowanymi bohemą. Charakteryzuje się on neutralnymi, naturalnymi kolorami, dużą przestrzennością oraz wykorzystaniem naturalnych surowców.

Często dom w stylu modern boho ozdabiają także rośliny. 

Przytulny luksus

Beżowego dywanu nie może zabraknąć również w domu ludzi, którzy stawiają na elegancję i luksus, chcąc jednocześnie zachować stonowany, ciepły wystrój. W domach w stylu glamour naturalny beż może świetnie komponować się z luksusowymi płytkami, czy złotymi zdobieniami i okazać się się doskonałym elementem równoważącym przepych.

Podobnie sprawa na się w przypadku mieszkań urządzanych w stylu hamptons, które mają odwzorowywać luksusowe apartamenty nadmorskie. Beżowy dywan wykonany z dobrego jakościowo naturalnego materiału może nadać lekkości i świeżości takiemu wnętrzu.