Dlaczego meble dębowe są lepsze od innych mebli z drewna?

W sklepach meblowych są różnego rodzaju zestawy mebli, które wykonane są w stylu nowoczesnym, klasycznym czy industrialnym. Cechą charakterystyczną konkretnych zestawów jest materiał, z którego zostały one wykonane. Oczywiście jednymi z lepszych są meble dębowe, które, choć są droższe od innych, to jednak warte uwagi.

Meble dębowe w nowoczesnym i klasycznym stylu

Meble z litego dębu są przez wszystkich uznawane za szczególnie dobre pod względem jakości. Producenci najczęściej opisują je jako jedne z najlepszych i najtrwalszych, a czy taka jest rzeczywiście prawda? Wszystko zależy nie tylko od rodzaju drewna, ale też wykonania. Dąb jest bardzo dobrym drzewem i idealnie nadaje się do produkcji mebli, ale musi być odpowiednio przygotowany, a meble muszą zostać dobrze zaprojektowane i wykonane, aby były funkcjonalne, a przy okazji świetnie się prezentowały.

Czy warto kupić meble z litego dębu?

Meble z litego drzewa najczęściej są wykonane praktycznie w całości z naturalnego drewna, ale czasami można spotkać się też z dodatkami innych materiałów, takich jak płyty wiórowe czy okleiny. Są jednak producenci, którzy nie oszczędzają i oferują meble w 100% dębowe, ale najczęściej ich cena jest znacznie wyższa od pozostałych. Czy warto zatem w nie inwestować? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i zasobności portfela. Na pewno jest to inwestycja opłacalna, bo takie meble przetrwają długo i będą wyglądać świetnie przez wiele lat. Ich design jest ponadczasowy, a więc nie trzeba się przejmować nowymi trendami meblarskimi, bo meble dębowe będą zawsze na topie w salonach meblowych jak NovoDom.pl.

meble dębowe

Meble z litego drewna dębowego do każdego wnętrza

Tanie meble z płyty wiórowej lub nawet drewniane sosnowe są dużo mniej trwałe niż te wykonane z dębu. Najczęściej już po dwóch czy trzech latach trzeba je wymienić na nowe, bo widać na nich rysy, uszkodzenia lub po prostu wyglądają mało estetycznie. Meble dębowe wyglądają przez długie lata pięknie i nie tracą na jakości. Są też przyjazne środowisku, bo przecież jest to drewno, a więc bez problemu można je poddać recyklingowi. Meble z litego dębu można też bez większego nakładu pracy odrestaurować i stworzyć zupełnie nowe ich oblicze. Dąb dodatkowo korzystnie wpływa na zdrowie, gdyż:

  • reguluje wilgotność w pomieszczeniach,
  • nie paruje kleju,
  • nie przyciąga pyłu
  • nie jest elektromagnetyczny.

Osoby, które cenią naturalność, z pewnością będą zadowolone z zapachu, jaki wydobywa się z mebli dębowych. Niepodważalny jest też fakt, że takie meble można wielokrotnie montować i rozmontowywać bez obaw, że się rozpadną lub uszkodzą.

Meble dębowe do salonu, sypialni, gabinetu i kuchni

Naturalne meble z drewna dębowego pasują do wszystkich pomieszczeń i stylów. Doskonale nadają się do umeblowania nowoczesnego salonu, jak i sypialni urządzonej w stylu klasycznym. Świetnie wpiszą się w pałacową kuchnię i będą znakomicie wyglądać w gabinecie. Choć są uniwersalne, to ich ponadczasowy i unikalny design sprawia, że sprawdzą się u wszystkich osób, które cenią wysoką jakość, wytrzymałość i dbają o środowisko naturalne.