Dlaczego dobry sen jest aż tak ważny?

Wielu naukowców twierdzi, że optymalny czas snu dorosłego człowieka wynosi osiem godzin. W takim przypadku 1/3 każdego naszego dnia zajmowałby właśnie sen. Jest to optymalny czas do regeneracji naszego organizmu i przygotowania go do dalszego działania. 

Czy łóżko wpływa na jakość snu?

Czy naprawdę każdy z nas śpi osiem godzin dziennie? Niestety w większości przypadków ten czas zdecydowanie skracamy. Pęd życia i rozwój kariery zawodowej sprawia, że staramy się wstawać jak najwcześniej, aby spędzić dzień w jak najbardziej produktywny sposób. Oprócz tego wiele osób ma problem z zaśnięciem lub po prostu się nie wysypia. Wpływ na to może mieć między innymi ogrom stresu, na który jesteśmy narażeni każdego dnia, niezależnie od tego, w jakiej branży działamy. O dobry sen możemy zadbać poprzez redukcje stresu, ale również ograniczenie dostępu do urządzeń elektrycznych, szczególnie zaraz przed spaniem. Niezwykle ważnym elementem dobrego snu jest również dobrej jakości łóżko kontynentalne 180×200 i materac. Warto w tym przypadku nie oszczędzać, a zdecydować się na jak najwyższą jakość wykonania i materiał, z którego został stworzony.

 łóżko kontynentalne 180x200 w przestrzennej sypialni

Łóżko kontynentalne 180×200

Łóżko kontynentalne 180×200 przez swoje duże gabaryty wygląda bardzo ekskluzywnie. Z tego też powodu znajdziemy je w większości polskich hoteli, szczególnie tych z najwyższą ilość gwiazdek. Pozwalają one na swobodny przepływ powietrza pomiędzy podłogą a materacem, dzięki czemu jest to rozwiązanie zarówno higieniczne, jak i komfortowe. Nie zwlekaj, to najwyższy czas, abyś zadbał o jak najlepszą jakość swojego snu. Inwestycja w sen odwdzięczy się gotowością do działania i lepszą regeneracją.