Czy warto wybrać odpływy liniowe?

Odpływy liniowe są oferowane w rozmaitych rozmiarach we współzależności od wytwórcy, od blisko 60 do 120 cm, jednak mogą być także zrobione na zlecenie w innych rozmiarach oraz kształtach np. w kształcie litery „L”. Innowacyjne odpływy są robione z tworzywa syntetycznego czy ze stali kwasoodpornej oraz składają się z trzech głównych składników: syfonu, oprawy oraz powierzchni. Standardem już są syfony brodzikowe czyszczone od góry nie potrzebujące odmiennego dostępu w celu jego oczyszczania.

Jak funkcjonuje odpływ liniowy?

Działanie odpływu liniowego nieznacznie różni się od pozostałych, standardowych wyjść. Jego odrębność sprowadza się natomiast do systemu montażu i końcowego rezultatu, jaki otrzymasz w toalecie i w kabinie prysznicowej. Właściwością takiego sposobu prowadzenia wody jest zintegrowanie instalacji pod nawierzchnię posadzki.

Jedynym składnikiem, jaki mówi o istnieniu odprowadzenia wody, jest mały ruszt postawiony na poziomie płytek. Nazwa odpływu liniowego pochodzi z jego kształtu. Za prowadzenie wody odpowiada profesjonalna rynienka postawiona na całej wielkości kabiny prysznicowej.

Odpływy liniowe oraz głębokość zabudowy

To oczywiście na to powinniśmy zwrócić na to specjalną uwagę dobierając odpływy liniowe. Poleca się pozostawienie chociaż 15-centymetrowego zapasu wielkości.

Mając za małą głębokość zabudowy czy grubość stropu, nie będziemy w stanie umieścić poszczególnych odpływów. Z odsieczą nadchodzą tu odpływy z syfonami w wersji Slim (tzw. małe), natomiast również opcja w formie odpływu ściennego.

Wartości odpływów liniowych

Gładka posadzka w toalecie, bez dużego wydzielenia strefy prysznicowej, to nie jedynie duże atuty estetyczne kompozycji. Do elementu wizualnego dochodzi element funkcjonalny.

Przestrzenie odebrane zbytku zakątków oraz załomów niewątpliwie łatwiej podtrzymać w czystości, zapobiegamy także niepotrzebnemu osadzaniu się kamienia oraz zanieczyszczeń. Jak widać, tradycyjny brodzik nie jest zatem bynajmniej najdoskonalszym wyjściem na tworzenie wygodnej strefy natryskowej.