Co to jest żarówka E14 i gdzie można ją zastosować?

W sklepach z oświetleniem można znaleźć bardzo wiele różnego rodzaju żarówek. Jednymi z bardziej popularnych są żarówki E14, czyli żarówki z małym gwintem. Jak dobrać żarówkę do danego pomieszczenia? Czym się sugerować podczas zakupów?

Żarówki z małym gwintem do salonu, kuchni, łazienki, sypialni i przedpokoju

Żarówka E14 jest jedną z popularniejszych, jaką można znaleźć na rynku. Producenci oferują atrakcyjne kształty, różną moc oraz trzy barwy światła, które można dopasować do indywidualnych preferencji. Żarówka z małym gwintem może być stosowana do opraw oświetleniowych, w których zastosowano mocowanie na taki właśnie gwint. Producenci oferują szeroką gamę różnego rodzaju lamp, żyrandoli, kinkietów i innych opraw w nowoczesnym i klasycznym stylu. Z powodzeniem oprawy z żarówkami E14 można umieścić w każdym pomieszczeniu w domu, czy w budynkach użyteczności publicznej.

Żarówka E14 kulka a może w kształcie płomienia świeczki?

Żarówka coraz częściej jest nie tylko punktem świetlnym, ale także ozdobą. Wielu producentów oferuje oprawy oświetleniowe, w których widoczne są żarówki. Z tego też względu na sklepowych półkach można znaleźć żarówki o różnym kształcie. Dużą popularnością cieszą się duże kule, które doskonale nadają się do pomieszczeń urządzonych w stylu industrialnym. Wiszące lampy z dużą żarówką E14 świetnie będą wyglądały nad stołem w kuchni czy w salonie. Żarówka E14 świeczka pięknie się prezentuje w żyrandolu wykonanym w stylu ludwikowskim lub w nocnej lampce umieszczonej na komodzie w sypialni, lub w salonie. W klasycznych wnętrzach warto postawić na minimalistyczne rozwiązania, a więc idealne będą żarówki kuliste o niewielkich rozmiarach.

Jaką barwę światła wybrać do mieszkania?

Żarówki różnią się od siebie nie tylko mocą i kształtem, ale także barwą światła. Można znaleźć żarówki o zimnej, neutralnej i ciepłej barwie. Która z nich najlepiej pasuje do domu? Przede wszystkim należy pamiętać, że naturalne światło nie zniekształca kolorów, a więc z powodzeniem może być umieszczone w całym mieszkaniu, a także budynkach użyteczności publicznej. Zimne światło pobudza do działania i sprzyja koncentracji, dlatego warto takie żarówki wybrać do biura i gabinetu, gdzie się pracuje. Także nad blatem kuchennym czy w łazience będzie to dobre rozwiązanie. Do salonu i sypialni najlepiej wybrać ciepłe światło, które doskonale odpręża i pomaga się zrelaksować. Na pewno warto także wybrać kilka punktów świetlnych, które będą oświetlać strategiczne miejsca i punkty w danym pomieszczeniu.