Syfon do brodzika – najważniejsze informacje

Mówiąc o prysznicach, co zrozumiałe, wiele uwagi poświęca się głowicy prysznicowej i sile systemu. Nie należy jednak zapominać, że syfony prysznicowe odgrywają równie ważną rolę w zapewnieniu bezproblemowego i relaksującego doświadczenia za każdym razem.

Co to jest syfon prysznicowy?

Syfon prysznicowy łączy się ze spodem brodzika pod podłogą prysznica i służy do podtrzymywania przepływu wody. Jest on podłączony do rur syfonu prysznicowego, który jest podobny do syfonu znajdującego się pod zlewem kuchennym, gdzie ścieki z kranów znajdujących się powyżej mogą odpływać do zewnętrznych systemów kanalizacyjnych. Jeśli woda nie jest w stanie skutecznie odpłynąć, może to spowodować powstanie basenu brudnej wody podczas mycia, a także potencjalnie doprowadzić do wycieków i innych szkód w obszarze prysznica i wokół niego.

Jak działa syfon prysznicowy?

Syfon prysznicowy do brodzika (taki jak np. ten: https://home100.pl/syfony-do-brodzikow) działa w podobny sposób do tego, który można znaleźć w kuchni. Jedyną różnicą może być konstrukcja, z krzywą w kształcie litery S czasami używaną do pryszniców, aby wspierać pionowe odprowadzanie wody. Podobnie jak w przypadku syfonu kuchennego lub nawet syfonu w toalecie, syfon prysznicowy zawsze zachowuje pewną ilość wody, aby uszczelnić wszelkie gazy emitowane przez kanał ściekowy, które mogłyby dostać się do łazienki. Kiedy jest używany, woda z prysznica będzie płynąć do drenażu, aby stworzyć próżnię, która może spowolnić odprowadzanie wody. Dlatego też w projekcie systemu odwadniającego uwzględnia się otwory wentylacyjne, które umożliwiają stały przepływ powietrza wzdłuż strumienia wody. Jeśli chodzi o samą podstawę prysznica, można zauważyć, że jest ona zaprojektowana w taki sposób, aby nachylała się w dół w kierunku otworu odwadniającego. Ma to na celu zapewnienie, że woda i mydło naturalnie przemieszczają się w kierunku odpływu, aby uniknąć gromadzenia się mydlanej warstwy, która mogłaby prowadzić do niebezpiecznych poślizgnięć i upadków.