Skąd czerpać inspiracje na wystrój pokoju dla dziecka?

Wystrój pokoju dziecka może po prostu zachwycać. To właśnie aranżacje dziecięcych pokoi potrafią przyprawić o zawrót głowy. Trudno jednak czasami zdecydować się na jakiś motyw dominujący, wybrać kolor ścian czy design mebli. Skąd czerpać pomysły i inspiracje?

Pomysły i inspiracje na wystrój pokoju – plakaty dla dzieci

urządzamy pokój dziecięcyW dziecięcych pokojach z pewnością warto stworzyć odrobinę magicznego świata dla malucha. Taki klimat można wyczarować na przykład wieszając plakaty dla dzieci przedstawiające bajkowe stworzenia i zwierzęta, postaci z kreskówek i filmów, oraz z bajek. Można zaaranżować ciekawą galerię ścienną w pokoju dziecka, w której zawisną spersonalizowane plakaty, pocztówki, oraz zdjęcia rodziny. Aby samemu nie głowic się z pomysłami od początku do końca, ciekawych inspiracji warto szukać na zdjęciach w internecie. To właśnie tam można znaleźć na przykład inspiracje dotyczące ułożenie ramek z plakatami i zdjęciami, oraz innych akcesoriów dekoracyjnych, dzięki którym pokój dziecka będzie prezentował się wspaniale.

Współpraca z dekoratorem wnętrz

Czasami urządzanie pokoju dla dziecka jest o tyle trudne, że wspólną przestrzeń zajmują dzieci znacznie różniące się wiekiem, albo rodzeństwo różniące się płcią. Wtedy urządzanie pokoju jest już trochę bardziej skomplikowane, bo na dalszy plan schodzi trochę dekorowanie, a ważniejsze jest samo zagospodarowanie przestrzeni, czyli ustawienie poszczególnych mebli i zaaranżowanie strefy dla każdego z dzieci. W takich sytuacjach czasami warto jest podjąć współpracę z architektem wnętrz lub dekoratorem wnętrz, lub może zaprojektować nawet konkretne meble do pomieszczenia, dzięki czemu przestrzeń uda się naprawdę dobrze wykorzystać. W przypadku małego pomieszczenia przeznaczonego dla dwójki dzieci, tak naprawdę każdy metr kwadratowy ma ogromne znaczenie.