Rodzaje zasilania dmuchawy do liści

dmuchawa do liści

Dla wielu osób ogród jest oczkiem w głowie. Co roku jednak nadchodzi jesień i z drzew opadają liście. Część osób pozostawią tą swoistą kołderkę na zimę. Dla innych jest to jednak nie do zaakceptowania i szukają skutecznego sposobu na pozbycie się liści z ogrodu. Możemy podejść do tego tradycyjnie z grabiami lub skorzystać z dobrodziejstw techniki i użyć dmuchawy do liści. Czy jest to dobre rozwiązanie? Jakie ma zalety? O tym w poniższym artykule!

Rodzaje zasilania

Pierwszą decyzją jest wybór rodzaju zasilania dmuchawy. Do wyboru mamy trzy podstawowe rodzaje. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Wybierać będziemy pomiędzy zasilaniem akumulatorowym, sieciowym lub spalinowym.

Dmuchawa akumulatorowa

Tego rodzaju dmuchawa jest najpopularniejszym rozwiązaniem, ponieważ daje nam bardzo dużą swobodą pracy. Wadą tego rozwiązania jest ograniczony czas pracy oraz duża waga urządzenia. Z tego powodu zazwyczaj wykorzystywane jest to urządzenie przez mężczyzn.

W przypadku dużego ogrodu może braknąć nam czasu na całe jego uprzątnięcie. Rozwiązaniem będzie drugi akumulator, jeżeli chcemy pracować bez przerw.

Zasilanie sieciowe

To również bardzo popularne rozwiązanie. Dmuchawa do liści zasilana z sieci pracuje cicho i jest wydajna. Wadą takiego urządzenia jest konieczność przełączania się pomiędzy poszczególnymi punktami zasilania lub posiadanie wystarczająco długiego kabla. Dużą zaletą jest niska waga urządzenia. Dlatego chętnie są one wybierane przez kobiety.

Silnik spalinowy

Ostatnim rodzajem zasilania jest silnik spalinowy. Jest to najmocniejsza opcja, która ma zdecydowanie najmocniejszy podmuch. Jednak urządzenie to jest dość ciężkie i robi dużo hałasu.

Jak widać, każdy bez problemu może dopasować odpowiednią dmuchawę do liści do swoich potrzeb (szeroki wybór znajdziesz m.in. na https://www.e-sas.pl/odkurzacze).