Praktyczne zastosowanie salaterki na co dzień- co w niej podać, by wyglądało elegancko?

Zaproszenie gości jest stałym elementem niemal wpisanym w kulturze. Jednak takie wydarzenie wiąże się ze stresem, zwłaszcza dla gospodarzy. Chcą oni bowiem wywrzeć pozytywne wrażenie na gościach, a w tym celu często przygotowują wykwintne posiłki, które należy podać w gustowny sposób. Wtedy to cała dostępna zastawa idzie w ruch, w tym takie jej elementy jak salaterki czy wazy, z których nie korzysta się zbyt często.  

Czym są salaterki?

Mówiąc najprościej jest to szklane miski stołowe, która umożliwią podanie wielu rodzaju dań czy przekąsek w gustowny sposób. Rozróżnia się naczynia o różnej wielkości, od tych małych liczących nawet kilka centymetrów, po większe, osiągające szerokość nawet 25 cm. Warto zwrócić uwagę, że tego typu zastawę kojarzy się zazwyczaj z niezwykłymi okazjami. Prawda jednak jest taka, że salaterki porcelanowe można wykorzystać również na co dzień.

Co podawać w salaterce?

salaterki

W zależności od swojego rozmiaru mogą one być przeznaczone do odmiennych celów. W salaterkach od E-sas najczęściej podawane są przekąski takie jak chociażby:

  • orzeszki,
  • chipsy,
  • cukierki,
  • owoce.

Jednak to nie oznacza, że ich rola na tym się kończy. W rzeczywistości nawet same dania podane w szklanych miskach wyglądają znacznie lepiej i wizualnie robią lepsze wrażenie. Tak więc dania takie, jak zupy czy potrawy jednogarnkowe również śmiało można podawać właśnie w takich naczyniach. Oczywiście jak sama nazwa wskazuje w salaterkach można również podać sałatki każdego typu. Stojąc na stole, będzie kusiła gości do sięgnięcia i spróbowania jej zawartości. Decydując się na zastawę lepszej jakości, można zrobić na znajomych naprawdę pozytywne wrażenie, a cały wieczór upłynie w przyjemnej atmosferze.