Podstawy do stołów

Stół znajdziemy w każdym domu, ale także w barach i kawiarniach różnego typu. Jeśli pragniemy postawić na oryginalność, możemy sami wybrać podstawę do stołu, do której także dobierzemy efektowny blat. Takie rozwiązanie sprawi, że stół będzie jedyny w swoim rodzaju.

Blat i podstawa do stołu

Podczas wyboru podstawy do stołu, trzeba rozważyć, jakiego kształtu będzie blat. Najbardziej standardowe są prostokątne blaty, okrągłe i kwadratowe. Każde stelaże są dostosowane do danego kształtu, o czym trzeba pamiętać podczas zakupu. Podpora stołowa ma także określony maksymalny rozmiar blatu, jaki można na niej montować.

Kształty

Kształt podstawy do stołu może być różny, zależy od przeznaczenia i własnych preferencji. Najczęściej spotykane są kształty; nogi talerzowej, klasycznych nóg, nożycowe z podstawami składanymi, podwójne lub pojedyncze kolumny.
Podstawy podwójne będą dobrą opcją dla dużych stołów do jadalni lub restauracji, a talerzowa noga dobrze współgra z blatem okrągłym. Kompozycje są bardzo różnorodne i oryginalne.

Indywidualna koncepcja

Jeśli chcemy uciec od masowych produkcji mebli, poszukajmy nowych rozwiązań, jakie dają podstawy do stołów. To także element dekoracyjny nadający się do wielu wnętrz. Stół złożony według własnej koncepcji zapewni nie tylko funkcjonalność, ale także unikatowy styl.
Samemu można dobrać kolory, modele, kształty i materiały wykorzystywane do produkcji stołu. Dużo więcej dowiesz się tutaj https://www.belmeb.pl/akcesoria-meblowe/akcesoria-wg-kodow/17-krzesla-i-podstawy-do-stolow.html.