Płytki oktagonalne – najmodniejsze rozwiązanie w tym sezonie

oktagony idealnie pasujące do przedpokoju

Wielu z nas zapomniało o płytkach oktagonalnych, dlatego spora część osób traktuje to rozwiązanie jako nowość. Jednak jest to ponadczasowe rozwiązanie, które znano już kiedyś. Faktem jest również, że użycie we wnętrzu takich płytek nadaje mu charakteru, elegancji i dawki luksusu. A kto tego nielubi? Do tego jest to dalej dość oryginalne rozwiązanie, które nie każdy odważy się zrobić we własnym mieszkaniu.

Płytki oktagonalne – z czym to się je?

Dla wielu kształtem płytki mogą przypominać kwadrat, jednak wspomniana bryła posiada ścięte rogi. W brakujące miejsce kładzie się mały i błyszczący, czarny kwadrat, który tworzy piękny wzór. Duża płytka jest jasna, zazwyczaj imituje swoją fakturą marmur. Oczywiście dostępne są także płytki wykonane z naturalnego kamienia – marmuru.

Jak położyć płytki i na co zwrócić uwagę?

Płytki oktagonalne dostępne są w kilku wielkościach, bardzo często jest to wymiar: 60 x 60, 20 x 20, 45 x 45 i 33 x 33. Kupujący musi zwrócić uwagę na proponowane rozwiązania dotyczące list podłogowych, czyli wykończenia wybranych płytek oraz na jakość spasowania obu płytek. Warto również wziąć pod uwagę, czy bardziej interesujący i praktyczny pod względem sprzątania dla klienta będzie płytka o jednolitym wzorze czy posiadająca bardziej niejednolity wzór.

Gdzie użyć te płytki?

Płytki oktagonalne świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, czyli w kuchni, jadalni, salonie i w korytarzu. Jednak należy podkreślić, że płytka ta „lubi” duże wnętrza. Źle będą one wyglądały w małych mieszkaniach, dlatego coraz częściej wielu ludzi kombinuje i wykorzystuje te płytki na ścianach.

W obecnych czasach dominują płytki w kształcie cegiełek, imitujące panele, nawet parkiet oraz płytki wielkoformatowe. Dlatego warto się wyróżnić, znajdując własne aranżację uzupełnioną płytkami oktagonalnymi www.Home100.pl.